Wakacje w Ciuchci Puch Puch

Mamy ogromną przyjemność zaprosić wszystkie dzieci w wieku od 3 do 6 lat do wzięcia udziału w zaczarowanych wakacjach w Ciuchci Puch Puch! 🙂

Nasza wakacyjna przygoda trwa od początku lipca do końca sierpnia.

W zależności od Państwa potrzeb proponujemy opiekę miesięczną, tygodniową lub w pojedyncze dni.

Wakacyjne półkolonie odbędą się w trzech dzielnicach Warszawy – na Bielanach, Targówku i w Wawrze.

Zachęcamy do zapoznania się z poniższym harmonogramem atrakcji.

Zapraszamy na dziewięć fascynujących tygodni w Akademii Pana Kleksa. W towarzystwie czarodzieja Ambrożego i jego podopiecznych nikt nie będzie się nudził! 🙂

 

W pierwszym tygodniu (1 – 5 lipca) pobytu w Akademii weźmiemy truskawkowy prysznic, upieczemy pyszne piegowate ciasteczka i poznamy gatunek wyjątkowych motyli, które mają wewnątrz pestki i które można sadzić na grządkach jak fasolę. Z chłopcami z ulicy Czekoladowej, weźmiemy udział w zabawach takich jak: „Berek szpaka Mateusza”, „Stop… nie deptać piegów!” i „Kto ma więcej piegów?”, a także wspólnie upieczemy piegowate pyszności.

W drugim tygodniu (8 – 12 lipca) w pachnącej i kolorowej kuchni Pana Kleksa, będziemy przygotowywać niezwykłe dania: ananasy z szyszki, błyszczącą lemoniadę i kolorowy makaron. Gospodarz zdradzi nam też przepis na smakowite… farby i udowodni, że kukurydza potrafi skakać! W magicznej kuchni Ambrożego wszystko jest możliwe.

W trzecim tygodniu (15 – 19 lipca) nauczymy się zbierać sny z sennych lusterek i samodzielnie wykonamy łapacze złych snów, które zapewnią nam dobrze przespane noce. Będziemy też łowić promyki słońca i zamieniać je… w zajączki, spróbujemy malować błyskami latarek, a w akademijnej rupieciarni poszukamy czarodziejskich przedmiotów, które zmniejszają, powiększają i odwracają obraz.

W czwartym tygodniu (22 – 26 lipca) zaczniemy lekcje kleksografii, nauki wymyślonej przez samego Pana Kleksa. Nasz osobliwy nauczyciel pokaże nam, jak zrobić różne rodzaje kleksów –chlapane, strząsane, uderzane i dmuchane. Będziemy stawiać kleksy packą, a nawet… młotkiem. Wykonując szereg eksperymentów, sprawdzimy, czy atrament może zniknąć.

W piątym tygodniu (29 lipca – 2 sierpnia) w Akademii zapanuje istne balonowe szaleństwo: wykonane z balonów bębenki i grzechotki będą nam przygrywać do balonowego walca, pan Ambroży przygotuje dla nas tajemnicze balony z małymi koszyczkami, dowiemy się, jak działa balon elektryczny, sprawdzimy, czy uda nam się przekłuć balon wykałaczką, będziemy też świadkami kłótni dwóch balonów. A jakby tego było mało, samodzielnie przygotujemy jeszcze masę balonową, by zrobić z niej balony-olbrzymy.

W szóstym tygodniu (5 – 9 sierpnia), zainspirowani wycieczką do Fabryki Dziur i Dziurek, sprawdzimy, co ciekawego można ujrzeć, zaglądając przez dziurkę. Przekonamy się też, czy w kartce papieru można zrobić dziuręwiększą od samej kartki i czy pokaźnych rozmiarów monetę da się  przełożyć przez malutką dziurkę. W magicznej kuchni pana Kleksa upieczemy pyszne kruche ciasteczka, oczywiście z dziurką.

W siódmym tygodniu (12 – 16 sierpnia) czeka nas lekcja bańkologii. Ciekawe eksperymenty pomogą nam znaleźć odpowiedzi na wiele pytań, np. czy bańki mydlane się kurczą i czym jest antybańka. Dowiemy się, czy uda się zrobić bańkę trójkątną, albo kwadratową. Poznamy też sposób na bezpieczne przenoszenie baniek w inne miejsce, nauczymy się kierować ruchem baniek i potrenujemy rozbijanie baniekuchem, nosem i kolanem.

W ósmym tygodniu (19 – 23 sierpnia) będziemy otwierać furtki do bajek. Rozpoczniemy od sprawdzenia, który kluczyk pasuje do której furtki. Po przejściu przez bajkowy labirynt spotkamy się z Czerwonym Kapturkiem, Złotą Rybką, Kotem w Butach i innymi bohaterami dobrze znanych baśni. Samodzielnie wykonamy dyniową karetę dla Kopciuszka i piernikową chatkę Baby Jagi.

Ostatni, dziewiąty tydzień wakacji (26 – 30 sierpnia) spędzimy na poszukiwaniach guzika od cudownej czapeczki szpaka Mateusza. Zaprojektujemy maszynę do produkcji guzików, zorganizujemy wyścigi guzików i wesołą guzikową grę-łapankę. Sprawdzimy też, jak wysoką piramidę z guzików uda nam się ułożyć z zamkniętymi oczami, zrobimy żelowe woreczki z guzikami i skonstruujemy guzikowe kastaniety.

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszej wakacyjnej oferty.

Gwarantujemy wspaniałą zabawę, mnóstwo przygód oraz niezapomniane wakacje! 🙂

Szczegóły oferty mogą Państwo uzyskać u dyrektorów przedszkoli.

Opłaty (opieka pedagogiczna, wszystkie zajęcia, całodzienne wyżywienie):

  • dziennie – 100 zł
  • tygodniowo – 450
  • miesięcznie –  1400 zł

Kontakt:

Przedszkole i Żłobek Ciuchcia Puch Puch Bielany

ul. Klaudyny 28a, Warszawa

Tel.: 660-718-942

E-mail: bielany@puchpuch.pl

Przedszkole i Żłobek Ciuchcia Puch Puch Targówek

ul. Łokietka 7, Warszawa

Tel.: 660-416-500

E-mail: zacisze@puchpuch.pl

Przedszkole Ciuchcia Puch Puch Wawer

ul. Stradomska 12, Warszawa

Tel.: 600-200-306

E-mail: wawer@puchpuch.pl

 

Zobacz pozostałe aktualności »

Zadzwoń: 22 490 24 24