Dobra adaptacja

W trosce o naszych najmłodszych wychowanków stworzyliśmy długofalowy program adaptacyjny. Uczestnicząc w zabawach z rówieśnikami, maluch zdobywa pierwsze doświadczenia społeczne i nabiera poczucia bezpieczeństwa, oswaja przyszłe rozstanie z Rodzicami i stopniowo przyzwyczaja się do nowego otoczenia. Rodzice mają możliwość towarzyszenia dziecku w tym procesie oraz zapoznania się ze specyfiką pracy naszych placówek.

  • Całoroczny program adaptacyjny MiniCiuchcia zapewniający dziecku systematyczny udział w zabawach i zajęciach dostosowanych do jego wieku oraz indywidualnych predyspozycji.
  • Sobotnie zajęcia MiniCiuchcia są kluczem do późniejszej dobrej adaptacji dziecka w żłobku/przedszkolu. Prowadzone są w naszych placówkach od października do czerwca, przez dwie soboty w miesiącu, w godzinach 11.00 – 12.00. Nasi przyszli wychowankowie wraz ze swoimi Rodzicami uczestniczą w tych specjalnych zajęciach bezpłatnie.
  • Sierpień i wrzesień to miesiące adaptacyjne. Atrakcyjne zabawy i zajęcia, pobyt na świeżym powietrzu i… pora na rozstanie z Rodzicami. W tych wyjątkowych dniach zadbamy o to, żeby dzieci łagodnie weszły w świat żłobka. Wspierać je będą Rodzice, profesjonalnie przygotowani nauczyciele oraz psycholog dziecięcy. Opiekunowie towarzyszą dziecku, aż do momentu jego zaadaptowania się w grupie.
  • Rozmowy o dobrej adaptacji – warsztaty dla Rodziców dzieci przyjętych do żłobka, prowadzone przez psychologa w Akademii Rodzica. Spotkania odbywają się w czerwcu i we wrześniu.

Zapraszamy również do zapoznania się z naszym artykułem pt. „Adaptacja bez łez”.

Zadzwoń: 22 490 24 24