Co jest dla nas najważniejsze?
Nasza placówka to miejsce, gdzie priorytetem jest wszechstronny rozwój dziecka oraz zapewnienie mu ciepłej, bezpiecznej i przyjaznej atmosfery. Profesjonalny zespół pedagogów i specjalistów dba o to, aby każde dziecko czuło się tutaj wyjątkowe. Nasi opiekunowie, wyróżniający się wiedzą, pasją i kreatywnością, tworzą unikalne środowisko, w którym dzieci mogą swobodnie rozwijać swoje zainteresowania i talenty. Dzięki regularnej współpracy z psychologiem oraz wsparciu metodyków, nasze programy dydaktyczne dostosowane są do indywidualnych potrzeb, zapewniając kompleksową opiekę na każdym etapie rozwoju.
Jak pracujemy?
Żłobek MiniCiuchcia to miejsce, gdzie łączymy profesjonalną opiekę z komfortem i bezpieczeństwem. Jesteśmy czynni od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 – 18:00. Dzięki kameralnym grupom (8-18 dzieci) zapewniamy indywidualne podejście do każdego malucha.
Codziennie przygotowujemy zdrowe, zbilansowane posiłki, uwzględniając sezonowość i potrzeby dzieci, a wspólne posiłki uczą zasad savoir-vivre’u.
Bezpieczeństwo to nasz priorytet – nasze placówki spełniają najwyższe standardy, a personel jest regularnie szkolony w udzielaniu pierwszej pomocy. Dbamy też o higienę dzięki nowoczesnym urządzeniom i certyfikowanym środkom czystości, tworząc zdrowe środowisko dla każdego dziecka.
CZAS PRACY ŻŁOBKA MINICIUCHCIA
Żłobek jest czynny codziennie od poniedziałku do piątku, w godzinach 7.30 – 18.00, z wyjątkiem dni wskazanych w Zasadach Organizacji Żłobka MiniCiuchcia
LICZEBNOŚĆ GRUP
W celu zapewnienia indywidualnego podejścia do każdego dziecka grupy żłobkowe liczą od 8 do 18 osób.
Posiłki
Nasze szefowe kuchni we współpracy z personelem kuchennym codziennie troszczą się o przygotowanie odpowiednio zbilansowanych, pysznych i estetycznie podanych posiłków. Nad pracą personelu kuchennego czuwa przedszkolny dietetyk z wieloletnią praktyką. W menu uwzględniamy sezonowość potraw, preferencje żywieniowe dzieci oraz normy dietetyczne wyznaczone przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego PZH – PIB.
Wspólne posiłki są okazją do spróbowania różnorodnych dań, jak również do zapoznania naszych wychowanków z zasadami savoire-vivre’u przy stole.
Nie limitujemy posiłków, a dzieci są zachęcane do jedzenia.
Menu śniadaniowe
Menu śniadaniowe: Kolorowe kanapki z serem, wędliną, twarożkiem z rzodkiewką, pastą jajeczną, pastą rybną, świeżymi warzywami i kiełkami, hummus, róże rodzaje płatków i kasz na mleku podawane z musem owocowym, jogurt, owoce, mleko, herbata, kakao, woda.
Na przykład: kiełbaski na gorąco, pieczywo na zakwasie z masłem, ser żółty, papryka, zielony ogórek, herbata owocowa.
Menu obiadowe
Menu obiadowe:Pyszna domowa zupa i drugie danie – mięsne lub jarskie, sałatki ze świeżych warzyw i surówki, kompot, herbata owocowa, woda.
Na przykład: barszczyk czerwony, pieczona pierś z indyka z jabłkiem, puree ziemniaczane, mizeria, kompot z owoców sezonowych.
Menu I podwieczorek
Menu na I podwieczorek: Kasza orkiszowa/manna/jęczmienna z owocami, koktajle i sałatki owocowe, ciasta domowego wypieku, kisiel, budyń, ryż z cynamonem, makaron z sosem owocowym, racuchy, kanapki z serem, wędliną, świeże warzywa do chrupania, owoce, herbata owocowa, woda z pomarańczą.
Przykładowe menu: ciasto marchewkowe, owoce sezonowe, herbata z hibiskusa.
Menu II podwieczorek
Menu na II podwieczorek: Kanapki z serem, wędliną, dżemem, owoce świeże i suszone, warzywa do chrupania, pestki dyni, nasiona słonecznika, ciasta domowego wypieku, owoce, woda.
Przykładowe menu: pieczywo na zakwasie z masłem, pieczony schab, ogórek małosolny, twarożek z tartym jabłkiem i żurawiną, chałka, woda z cytryną.
Bezpieczeństwo
Dokładamy wszelkich starań, żeby zapewnić dzieciom bezpieczny i higieniczny pobyt w naszych placówkach.
- Nasze budynki dostosowane są do potrzeb żłobka i pozytywnie zaopiniowane przez nadzorujące organy.
- Regularnie odbywają się kontrole wewnętrzne i zewnętrzne naszych placówek.
- Mamy oznakowane drogi ewakuacyjne, gaśnice i hydranty przeciwpożarowe, systemy oddymiania wewnątrz budynku – zgodnie z rekomendacją Wojewódzkiej Komendy Straży Pożarnej.
- Wszystkie elementy wykończeniowe, meble, gry i zabawki, artykułu piśmiennicze i higieniczne, zabawki ogrodowe, piasek w piaskownicy posiadają certyfikaty i/lub atesty zgodne z polską normą bezpieczeństwa.
- Wejście na teren żłobka jest zabezpieczone domofonem z kodem, a także monitorowane przez monitoring.
- Personel żłobka przechodzi cyklicznie szkolenia z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej i BHP.
- Działamy w oparciu o wewnętrzne procedury postępowania w nagłych wypadkach.
Higiena
Zdrowie i bezpieczeństwo naszych wychowanków są dla nas priorytetem, dlatego:
- wszystkie nasze placówki wyposażone są w ozonatory, oczyszczacze powietrza oraz specjalistyczne lampy do sterylizacji powietrza, którymi regularnie dezynfekujemy pomieszczenia żłobkowe;
- do czyszczenia sal i toalet stosujemy specjalne środki dezynfekujące, dopuszczone do użytku w żłobkach i przedszkolach;
- stosujemy papierowe ręczniki, hipoalergiczne mydło w płynie, suche i wilgotne chusteczki;
- wykładziny w salach i na korytarzach prane są zgodnie z procedurami;
- pościel dzieci korzystających z leżakowania jest indywidualnie przyporządkowana każdemu dziecku, oznaczona jego imieniem i nazwiskiem i przechowywana w przeznaczonych do tego szafach;
- atestowany piasek w piaskownicach jest cyklicznie wymieniany, a piaskownice chronione plandekami;
- regularnie obywają się wizyty pielęgniarki/higienistki, która dokonuje przeglądu czystości głów dzieci.
KADRA PEDAGOGICZNA I OPIEKA SPECJALISTÓW
Nasz zespół tworzą młodzi, wykształceni i pełni pasji opiekunowie, którzy z troską i kreatywnością budują przyjazną atmosferę i angażujące sytuacje dydaktyczne. Dzieci czują się przy nich szczęśliwe i bezpieczne, a ich postępy są monitorowane w ramach innowacyjnych programów edukacyjnych. Kadra stale rozwija swoje kompetencje, uczestnicząc w szkoleniach i kursach.
Kadra pedagogiczna
Kadrę pedagogiczną stanowi zespół młodych, wykształconych i kreatywnych opiekunów, którzy cechują się wiedzą, pasją, troską i kreatywnością. Tworzą oni ciepłą i przyjazną atmosferę, budują interesujące sytuacje dydaktyczne i wychowawcze, a dzieci czują się przy nich szczęśliwe i bezpieczne. W swojej pracy aktywnie wdrażają innowacyjne programy dydaktyczne w zakresie nauczania, rozwijania zainteresowań, talentów i uzdolnień dzieci oraz monitorowania ich postępów. Organizują edukację i wychowanie na najwyższym poziomie. Opiekunowie regularnie uczestniczą w spotkaniach metodycznych, radach pedagogicznych, szkoleniach, kursach i studiach podyplomowych.
Psycholog
Psycholog regularnie współpracuje z kadrą pedagogiczną oraz rodzicami/opiekunami prawnymi. Na podstawie obserwacji doradza i wspiera, organizuje konsultacje oraz prowadzi spotkania i warsztaty edukacyjne. Aktywnie wspiera dzieci, a także monitoruje ich postępy, dbając o ich dobrostan psychiczny i emocjonalny. Tworzy programy indywidualne i grupowe w oparciu o potrzeby dzieci oraz prowadzi zajęcia koncentrujące się na dobrej adaptacji, integracji, umiejętnościach komunikacyjnych oraz zarządzaniu emocjami.
Metodyk ds. dydaktyki i wychowania
Metodyk ds. dydaktyki i wychowania to doświadczony nauczyciel wychowania przedszkolnego, który dzieli się z nauczycielami swoją wiedzą i dobrymi praktykami. Wspiera ich bezpośrednio przy warsztacie pracy, między innymi poprzez aktywny udział w zajęciach, analizę merytoryczną i metodyczną zajęć oraz monitorowanie realizacji indywidualnych programów wspierania rozwoju dzieci.
Metodyk języka angielskiego
Metodyk języka angielskiego to specjalista zajmujący się monitorowaniem realizacji autorskiego programu nauki języka angielskiego, opartego na metodzie częściowej immersji. Obserwuje zajęcia prowadzone przez lektorów i wspiera ich pracę dydaktyczną. Wzbogaca warsztat nauczycieli o nowe zestawy książek, gier i zabaw w języku angielskim.