MiniCiuchcia

Zajęcia adaptacyjne MiniCiuchcia z mamą i/lub tatą dla dzieci w wieku od roku do 4 lat.

Dbając o rozwój emocjonalny, społeczny oraz intelektualny maluszków, a także ich późniejszą dobrą adaptację w żłobku i przedszkolu, od października do czerwca, dwa razy w miesiącu, w soboty organizujemy specjalne zajęcia dla najmłodszych.

W obecności rodziców, dzieci zdobywają pierwsze doświadczenia społeczne, oswajają się z nowym miejscem i biorą udział we wspólnych zabawach z rówieśnikami. Rodzice towarzyszą maluszkom podczas zajęć, dzięki czemu wchodzą one z większą ufnością i zaangażowaniem w nowe środowisko, łatwiej nawiązują kontakty z innymi dziećmi i wspaniale spędzają czas. Obecność bliskiej osoby jest gwarancją niezależności i bezpieczeństwa dla maluszka. Dzięki zajęciom adaptacyjnym w MiniCiuchci dziecko rozwija swoje kompetencje intelektualne, emocjonalne i społeczne, a także łatwiej zniesie rozstanie z mamą i tatą wtedy, gdy nadejdzie czas pójścia do żłobka czy przedszkola.

Podczas zajęć MiniCiuchci nasi specjaliści pokazują rodzicom i opiekunom nowe możliwości kontaktu z dzieckiem, odkrywają ciekawe gry i zabawy, a także proponują interesującą literaturę. Specjalnie dla Państwa spisaliśmy nasze książkowe propozycje, które uczą i tłumaczą w jaki sposób być w dobrej relacji ze swoim dzieckiem, jak wspierać je w samodzielności, pewności siebie, poczuciu własnej wartości i samodyscyplinie. Serdecznie zapraszamy do literatury!

Zajęcia adaptacyjne odbywają się we wszystkich placówkach przedszkoli i żłobków Ciuchcia Puch Puch.

Informacje o kosztach poszczególnych zajęć dostępne są u dyrektorów placówek.

Na zajęcia obowiązują zapisy. Liczba miejsc jest ograniczona.

 

HARMONOGRAM ATRAKCJI W CIUCHCI PUCH PUCH

W najbliższych miesiącach rozpoczynamy cykl zajęć adaptacyjnych Sensoryczna MiniCiuchcia. Zachęcamy do przeczytania artykułu „Uśmiech na brudnej buzi, czyli zabawy sensoryczne dla dzieci”. W trakcie sobotnich zajęć wspólnie puścimy wodze fantazji i pomysłowości oraz będziemy tworzyć własnoręczne cuda 🙂

Jesteśmy przekonani, że zaplanowane wydarzenia zapewnią wszystkim niezapomniane atrakcje – będziemy razem ćwiczyć, śpiewać, tańczyć, weźmiemy udział w zabawach rytmicznych i sensorycznych, a na koniec wykonamy wspaniałą pracę plastyczną.

Przedszkole Ciuchcia Puch Puch Bielany,
ul. Klaudyny 28A,
tel. 660 718 942
bielany@puchpuch.pl

6 października  2018

11:00-12:00

Sensoryczna MiniCiuchcia

Już 6 października w towarzystwie Misia Gabrysia i jego przyjaciół wybierzemy się na wybrzeże, aby powspominać lato. Słuchając opowiadania pt. „Wyjazd nad morze”, będziemy jednocześnie doskonalić aparat artykulacyjny, naśladując szum fal i plusk spadających kropel. Następnie przy piosence „Lecę, lecę…” udamy się na plażę, aby poszukać zakopanych w piasku skarbów, połowić śmigające rybki i urządzić wyścig łódek napędzanych naszym oddechem. Na zakończenie spotkania wykonamy własną plażę na papierowym talerzyku.

Weź ze sobą ubranka i kapcie dla dziecka oraz nie zapomnij o dobry humorze! 🙂

20 października 2018

11:00-12:00

Sensoryczna MiniCiuchcia

Już 20 października zaczniemy spotkanie od odkrywania pojedynczych fragmentów układanki obrazkowej, by odgadnąć, kim jest bohater dzisiejszych zajęć. Przywitamy się z nim głośnym miauczeniem, a następnie poćwiczymy koci grzbiet, zwijanie się w kłębuszek i chodzenie na czworaka. Pobawimy się też do wierszyka paluszkowego pt. „Kot”. Nasz gość zaprowadzi nas do Krainy Bosych Stóp, gdzie na boska przejdziemy tor przeszkód złożony z magicznych pudełek i sprawdzimy, co się w nich znajduje. Przy piosence „Kotek nosek myje” nasz przyjaciel pokaże nam, jakim jest czyścioszkiem. Następnie każdy wybierze sobie „skarby”, którymi ozdobi odcisk swojej stopy w masie solnej.

Weź ze sobą ubranka i kapcie dla dziecka oraz nie zapomnij o dobry humorze! 🙂

 Przedszkole Ciuchcia Puch Puch Targówek,
ul. Łokietka 7,
tel.660 416 500
zacisze@puchpuch.pl

6 października 2018 

11:00-12:00

Sensoryczna MiniCiuchcia

Już 6 października odwiedzi nas maskotka naszego przedszkola, czyli Króliczek Puch Puch. Razem zaśpiewamy i zatańczymy piosenkę pt. „Ty i Ja”, pokonamy specjalny tor przeszkód i poszukamy ukrytych w różnych miejscach marcheweczek, aby następnie ze smakiem je schrupać. Po zabawie „Królik tupie nóżką” rodzice wykonają nam leśny masażyk, naśladując różnych przyjaciół naszego gościa. Na zakończenie spotkania Króliczek zaprosi nas do zabawy „mokrym piaskiem”, który sami przygotujemy.

Weź ze sobą ubranka i kapcie dla dziecka oraz nie zapomnij o dobry humorze! 🙂

20 października 2018

11:00-12:00

Sensoryczna MiniCiuchcia

Już 20 października wybierzemy się na spacer po lesie. Spotkamy tam jesienny wietrzyk i sprawdzimy, czy potrafi tańczyć. Przy piosence „Mucha, mucha” uwolnimy muszki z pajęczyny. Pomożemy wiewiórce zrobić zimowe zapasy, segregując dla niej szyszki i kasztany. Zadbamy też o sowę, dając jej ciepłe piórka, a niedźwiadka uśpimy cichutką kołysanką-mruczanką. Na zakończenie spotkania przekonamy się, czy uda nam się nie pobrudzić, malując farbami.

Weź ze sobą ubranka i kapcie dla dziecka oraz nie zapomnij o dobry humorze! 🙂

Przedszkole Ciuchcia Puch Puch Wawer,
ul. Stradomska 12,
tel.600 200 306
wawer@puchpuch.pl

 6 października 2018          

11:00-12:00

Sensoryczna MiniCiuchcia

Już 6 października przekonamy się, jakie dary zostawiła nam Pani Jesień w sadzie i ogrodzie. Posegregujemy jesienne warzywa: marchewki, pietruszki, selery i buraczki. Sprawdzimy, jak daleko uda nam się przeturlać wielką dynię i ile ziemniaków ukryło się w wielkim kopcu. Wspólnie zaśpiewamy piosenkę o śliwkach, jabłkach i gruszkach, nauczymy się też wierszyka paluszkowego pt. „Paluszek i gruszka”. Bawiąc się chustą Klanzy, przygotujemy owocową konfiturę, a na zakończenie spotkania skonstruujemy warzywne grzechotki, napełniając pojemniczki grochem.

Weź ze sobą ubranka i kapcie dla dziecka oraz nie zapomnij o dobry humorze! 🙂

20 października  2018

11:00-12:00

Sensoryczna MiniCiuchcia

Już 20 października wybierzemy się na spacer po jesiennym lesie, aby zbierać śliczne rude kasztany i śmieszne żołędzie z czapeczkami. Bosymi stopami przejdziemy po leśnej ścieżce-śmieszce wysypanej znalezionymi przez nas skarbami oraz drobnymi kamykami i mięciutkimi liśćmi. Zabawimy się też w jesienny wietrzyk i zdmuchniemy kolorowe liście z kryjówki wiewiórki, która da nam tajemniczo pachnące woreczki. Posłuchamy odgłosów lasu, a gdy ucichnie leśna muzyka, przy piosence „Grzybek tu, grzybek tam” urządzimy sobie wielkie grzybobranie.

Weź ze sobą ubranka i kapcie dla dziecka oraz nie zapomnij o dobry humorze! 🙂

 

Zadzwoń: 22 490 24 24