MiniCiuchcia

Zajęcia adaptacyjne MiniCiuchcia z mamą i/lub tatą dla dzieci w wieku od roku do 4 lat.

Dbając o rozwój emocjonalny, społeczny oraz intelektualny maluszków, a także ich późniejszą dobrą adaptację w żłobku i przedszkolu, od października do czerwca, dwa razy w miesiącu, w soboty organizujemy specjalne zajęcia dla najmłodszych.

W obecności rodziców, dzieci zdobywają pierwsze doświadczenia społeczne, oswajają się z nowym miejscem i biorą udział we wspólnych zabawach z rówieśnikami. Rodzice towarzyszą maluszkom podczas zajęć, dzięki czemu wchodzą one z większą ufnością i zaangażowaniem w nowe środowisko, łatwiej nawiązują kontakty z innymi dziećmi i wspaniale spędzają czas. Obecność bliskiej osoby jest gwarancją niezależności i bezpieczeństwa dla maluszka. Dzięki zajęciom adaptacyjnym w MiniCiuchci dziecko rozwija swoje kompetencje intelektualne, emocjonalne i społeczne, a także łatwiej zniesie rozstanie z mamą i tatą wtedy, gdy nadejdzie czas pójścia do żłobka czy przedszkola.

Podczas zajęć MiniCiuchci nasi specjaliści pokazują rodzicom i opiekunom nowe możliwości kontaktu z dzieckiem, odkrywają ciekawe gry i zabawy, a także proponują interesującą literaturę. Specjalnie dla Państwa spisaliśmy nasze książkowe propozycje, które uczą i tłumaczą w jaki sposób być w dobrej relacji ze swoim dzieckiem, jak wspierać je w samodzielności, pewności siebie, poczuciu własnej wartości i samodyscyplinie. Serdecznie zapraszamy do literatury!

Zajęcia adaptacyjne odbywają się we wszystkich placówkach przedszkoli i żłobków Ciuchcia Puch Puch.

Informacje o kosztach poszczególnych zajęć dostępne są u dyrektorów placówek.

Na zajęcia obowiązują zapisy. Liczba miejsc jest ograniczona.

 

HARMONOGRAM ATRAKCJI W CIUCHCI PUCH PUCH

W najbliższych miesiącach rozpoczynamy cykl zajęć adaptacyjnych Sensoryczna MiniCiuchcia. Zachęcamy do przeczytania artykułu „Uśmiech na brudnej buzi, czyli zabawy sensoryczne dla dzieci”. W trakcie sobotnich zajęć wspólnie puścimy wodze fantazji i pomysłowości oraz będziemy tworzyć własnoręczne cuda 🙂

Jesteśmy przekonani, że zaplanowane wydarzenia zapewnią wszystkim niezapomniane atrakcje – będziemy razem ćwiczyć, śpiewać, tańczyć, weźmiemy udział w zabawach rytmicznych i sensorycznych, a na koniec wykonamy wspaniałą pracę plastyczną.

Przedszkole i Żłobek Ciuchcia Puch Puch Bielany
ul. Klaudyny 28A (pierwsze zajęcia) i ul. Klaudyny 32 (drugie zajęcia)
tel.: 660 718 942
e-mail: bielany@puchpuch.pl

16 listopada 2019

10:00-11:00

Sensoryczna MiniCiuchcia

Podczas najbliższej MiniCiuchci odbędą się warsztaty sensoplastyczne®, w trakcie których stworzymy piasek kinetyczny – niezwykłą substancję o właściwościach zarówno piasku, jak i plasteliny. Najważniejszym narzędziem podczas zabawy nim będą dziecięce rączki – to nimi będziemy go przesypywać, ugniatać i przesiewać, a powstałe budowle ozdobimy kasztanami, kamykami i innymi kolorowymi skarbami jesieni. Po zajęciach każdy maluch dostanie troszkę piasku na pamiątkę, by móc w domu kontynuować wspaniałą zabawę 🙂

Weź ze sobą ubranka i kapcie dla dziecka oraz nie zapomnij o dobry humorze!

Zajęcia organizowane 16 listopada odbędą się w przedszkolu Ciuchcia Puch Puch, przy ul. Klaudyny 28a, a zajęcia zaplanowane na 23 listopada odbędą się w żłobku Ciuchci Puch Puch, przy ul. Klaudyny 32.

23 listopada 2019

10:00-11:00

Sensoryczna MiniCiuchcia

Na kolejnej MiniCiuchci zamienimy się w jesiennych czarodziejów i za pomocą chusty animacyjnej wyczarujemy tęczowy deszczyk. Przy piosence Misia i Margolci pt. „Kolorowy deszcz” przejdziemy po torze przeszkód, który zaprowadzi nas do Krainy Kolorów. Tam stworzymy magiczne woreczki, do których następnie wlejemy po odrobinie żółtej, niebieskiej i czerwonej farby. Ugniatając je, zobaczymy, jak dzieją się prawdziwe czary-mary! Zagramy ponadto w „Skaczące piłeczki” i spróbujemy je posegregować, wkładając do właściwych pojemników.

Weź ze sobą ubranka i kapcie dla dziecka oraz nie zapomnij o dobry humorze!  🙂

Zajęcia organizowane 16 listopada odbędą się w przedszkolu Ciuchcia Puch Puch, przy ul. Klaudyny 28a, a zajęcia zaplanowane na 23 listopada odbędą się w żłobku Ciuchci Puch Puch, przy ul. Klaudyny 32.

Przedszkole i Żłobek Ciuchcia Puch Puch Targówek
ul. Łokietka 7
tel.: 660 416 500
e-mail: zacisze@puchpuch.pl

16 listopada 2019

10:00-11:00

Sensoryczna MiniCiuchcia

Na najbliższych zajęciach MiniCiuchci wybierzemy się na wycieczkę do lasu. Po drodze spotkamy sympatycznego niedźwiadka, który nauczy nas piosenki „Misie dwa”, a my w podziękowaniu poszukamy dla niego ciepłej gawry. Rozglądając się za odpowiednim miejscem na misiowe legowisko, natkniemy się na innych mieszkańców lasu. Mały ptaszek zostawi nam kilka piórek do zabaw oddechowych, wiewiórka poprosi o pomoc w porządkowaniu zapasów w dziuplach, a jeżyk pochwali się wrażliwym na zapachy noskiem…. 🙂

Weź ze sobą ubranka i kapcie dla dziecka oraz nie zapomnij o dobry humorze!

23 listopada 2019

10:00-11:00

Sensoryczna MiniCiuchcia

Na kolejnej MiniCiuchci czeka nas jesienny spacer w towarzystwie Pani Kropelki. Przy piosence „Pada deszczyk” poskaczemy po kałużach, starając się wcelować w sam środek lub przeciwnie – ominąć je albo przeskoczyć. Gdy spadnie na nas deszcz kolorowych piłek, schowamy się przed nim pod kolorowym parasolem z chusty animacyjnej. Będziemy też naśladować odgłosy jesiennej burzy, wykorzystując plastikowe butelki wypełnione makaronem. Na koniec spotkania poćwiczymy zręczność, wyławiając z wody drobne przedmioty za pomocą sitka, łyżki i kubeczka.

Weź ze sobą ubranka i kapcie dla dziecka oraz nie zapomnij o dobry humorze! 🙂

Przedszkole Ciuchcia Puch Puch Wawer
ul. Stradomska 12
tel.: 600 200 306
e-mail: wawer@puchpuch.pl

16 listopada 2019

10:00-11:00

Sensoryczna MiniCiuchcia

Na najbliższej MiniCiuchci wybierzemy się do ogrodu, by zebrać dary Pani Jesieni – pomidory, marchewki, pietruszki. Czekają nas też wykopki, czyli zbieranie ziemniaków. Nauczymy się wierszyka paluszkowego „Babcia zupę gotowała”. Posegregujemy jesienne owoce: jabłka, gruszki i śliwki. Zaśpiewamy piosenkę „Pac, gruszka do fartuszka”. Z zebranych owoców przygotujemy konfiturę, którą wystudzimy, wachlując kolorową chustą. Na zakończenie spotkania pobawimy się masą warzywną (czerwoną z buraka i zieloną z kapusty pekińskiej).

Weź ze sobą ubranka i kapcie dla dziecka oraz nie zapomnij o dobry humorze! 🙂

23 listopada 2019

10:00-11:00

Sensoryczna MiniCiuchcia

Na kolejnej MiniCiuchci odbierzemy wyjątkowy list od Kubusia Puchatka, który poprosi nas o pomoc w odnalezieniu słoiczka z miodem. Na poszukiwania udamy się po puchatkowych śladach, a cennych wskazówek udzielą nam przyjaciele Kubusia: Królik – gdy pomożemy mu zebrać marchewki, i Sowa – gdy rozwiążemy podchwytliwe zagadki. Tygrysek przygotuje dla nas ścieżkę sensoryczną, po której trzeba będzie przejść na bosaka, Prosiaczek zaś postawi przed nami szereg beczułek, z których tylko jedna będzie zawierała słodkie co nieco, a my będziemy musieli rozpoznać ją po zapachu. Na zakończenie spotkania weźmiemy udział w zabawie „Niedźwiadek” autorstwa W. Sherborne 🙂

Weź ze sobą ubranka i kapcie dla dziecka oraz nie zapomnij o dobry humorze!

 

Zadzwoń: 22 490 24 24