MiniCiuchcia – sobotnie zajęcia dla maluszków

Zajęcia adaptacyjne MiniCiuchcia z mamą i/lub tatą dla dzieci w wieku od roku do 4 lat.

Dbając o rozwój emocjonalny, społeczny oraz intelektualny maluszków, a także ich późniejszą dobrą adaptację w żłobku i przedszkolu, od października do czerwca, dwa razy w miesiącu, w soboty organizujemy specjalne zajęcia dla najmłodszych.

Zajęcia MiniCiuchcia są skierowane dla wszystkich dzieci, które dopiero planują rozpocząć swoją przygodę ze żłobkiem lub przedszkolem.

W obecności rodziców, dzieci zdobywają pierwsze doświadczenia społeczne, oswajają się z nowym miejscem i biorą udział we wspólnych zabawach z rówieśnikami. Rodzice towarzyszą maluszkom podczas zajęć, dzięki czemu wchodzą one z większą ufnością i zaangażowaniem w nowe środowisko, łatwiej nawiązują kontakty z innymi dziećmi i wspaniale spędzają czas. Obecność bliskiej osoby jest gwarancją niezależności i bezpieczeństwa dla maluszka. Dzięki zajęciom adaptacyjnym w MiniCiuchci dziecko rozwija swoje kompetencje intelektualne, emocjonalne i społeczne, a także łatwiej zniesie rozstanie z mamą i tatą wtedy, gdy nadejdzie czas pójścia do żłobka czy przedszkola.

Podczas zajęć MiniCiuchci nasi specjaliści pokazują rodzicom i opiekunom nowe możliwości kontaktu z dzieckiem, odkrywają ciekawe gry i zabawy, a także proponują interesującą literaturę. Specjalnie dla Państwa spisaliśmy nasze książkowe propozycje, które uczą i tłumaczą w jaki sposób być w dobrej relacji ze swoim dzieckiem, jak wspierać je w samodzielności, pewności siebie, poczuciu własnej wartości i samodyscyplinie. Serdecznie zapraszamy do literatury!

Zajęcia adaptacyjne odbywają się we wszystkich placówkach przedszkoli i żłobków Ciuchcia Puch Puch.

Informacje o kosztach poszczególnych zajęć dostępne są u dyrektorów placówek.

Na zajęcia obowiązują zapisy. Liczba miejsc jest ograniczona.

 

HARMONOGRAM ATRAKCJI W CIUCHCI PUCH PUCH

W najbliższych miesiącach rozpoczynamy cykl zajęć adaptacyjnych Sensoryczna MiniCiuchcia. Zachęcamy do przeczytania artykułu „Uśmiech na brudnej buzi, czyli zabawy sensoryczne dla dzieci”. W trakcie sobotnich zajęć wspólnie puścimy wodze fantazji i pomysłowości oraz będziemy tworzyć własnoręczne cuda 🙂

Jesteśmy przekonani, że zaplanowane wydarzenia zapewnią wszystkim niezapomniane atrakcje – będziemy razem ćwiczyć, śpiewać, tańczyć, weźmiemy udział w zabawach rytmicznych i sensorycznych, a na koniec wykonamy wspaniałą pracę plastyczną.

Przedszkole i Żłobek Ciuchcia Puch Puch Bielany
ul. Klaudyny 28A (pierwsze zajęcia) i ul. Klaudyny 32 (drugie zajęcia)
tel.: 660 718 942
e-mail: bielany@puchpuch.pl

25 stycznia 2020

10:00-11:00

Sensoryczna MiniCiuchcia

Podczas najbliższej MiniCiuchci na spotkanie z maluszkami przybędzie Pingu – uroczy pingwinek z Antarktydy, który opowie nam o zwyczajach swoich czarno-białych krewniaków i pokaże zdjęcia Lodowej Krainy. Następnie Pingu zaprosi wszystkich do wspólnej zabawy przy piosence „O, jak przyjemnie w pingwina bawić się” – nauczy maluszki pingwinkowego tańca, zachęci je do chodzenia bosymi stópkami po krze i pokaże, jak pokonać górę lodową. Będziemy też badać właściwości śniegu, m.in. sprawdzimy, jak zareaguje, gdy weźmiemy go w dłonie. Na zakończenie spotkania wykonamy sympatyczne pingwinki z papieru techniką origami.

Weź ze sobą ubranka i kapcie dla dziecka oraz nie zapomnij o dobry humorze!  🙂

Zajęcia organizowane 25 stycznia odbędą się w żłobku Ciuchci Puch Puch, przy ul. Klaudyny 32, a zajęcia zaplanowane na 1 lutego odbędą się w przedszkolu Ciuchcia Puch Puch, przy ul. Klaudyny 28a.

1 lutego 2020

10:00-11:00

Bal karnawałowy

 

Na kolejnej MiniCiuchci odbędzie się wielki bal karnawałowy pt. „W świecie bajek”. Tego dnia maluszki spotkają znane i lubiane postacie, takie jak: Królewna Śnieżka, Jaś i Małgosia, wesołe krasnoludki czy miły Kubuś Puchatek.  W programie balu mnóstwo atrakcji, m.in. wspólne naprawianie chatki z piernika, poszukiwania zaginionego pantofelka oraz szalony zimowy kulig! Ponadto weźmiemy udział w zabawach przy muzyce, konkursach z balonami i rozwiązywaniu ciekawych zagadek. Na koniec wykonamy jedyne w swoim rodzaju maski karnawałowe z wykorzystaniem krepiny, kolorowych piórek oraz cekinów 🙂

Rodziców serdecznie prosimy o przygotowanie dzieciom strojów karnawałowych.

Zajęcia organizowane 25 stycznia odbędą się w żłobku Ciuchci Puch Puch, przy ul. Klaudyny 32, a zajęcia zaplanowane na 1 lutego odbędą się w przedszkolu Ciuchcia Puch Puch, przy ul. Klaudyny 28a.

Przedszkole i Żłobek Ciuchcia Puch Puch Targówek
ul. Łokietka 7
tel.: 660 416 500
e-mail: zacisze@puchpuch.pl

25 stycznia 2020

10:00-11:00

Sensoryczna MiniCiuchcia

Na najbliższych zajęciach MiniCiuchci spotkamy wesołego pingwinka Pika, który nauczy nas zimowej piosenki i przedstawi nam swojego przyjaciela Bałwanka. Wspólnie urządzimy bitwę na papierowe śnieżki i porzucamy nimi do celu. Postaramy się też „zamknąć zimę” w plastikowych butelkach, a potem będziemy obserwować, co się stanie, gdy do środka wpuścimy także zimowy wiatr. Na koniec spotkania zrobimy z kolorowego makaronu korale dla Pani Bałwankowej.

Weź ze sobą ubranka i kapcie dla dziecka oraz nie zapomnij o dobry humorze!

1 lutego 2020

10:00-11:00

Bal karnawałowy

Na kolejnej MiniCiuchci przypłyną do nas syrenki, które zabiorą wszystkich na dwór Neptuna – króla mórz i oceanów, który wyprawi wielki bal karnawałowy. Nikt z nas nie gościł jeszcze w podwodnej krainie, dlatego postaramy się nie tylko dobrze bawić, ale i zwiedzić jak najwięcej. Ciekawi świata będziemy szukać złota na podmorskiej Alasce, sprawdzimy też, gdzie tańczą tango, a gdzie rock’n’roll. Weźmiemy także udział w pokazie karnawałowej mody. Jak to na balu bywa, naszym zabawom towarzyszyć będą muzyka, tańce, korowody i pląsy.  W programie również samodzielne wykonanie karnawałowych masek oraz wesoły konkurs z nagrodami. Księżniczki i rycerze, biedroneczki i tygryski – przybywajcie! 🙂

Rodziców serdecznie prosimy o przygotowanie dzieciom strojów karnawałowych.

Przedszkole Ciuchcia Puch Puch Wawer
ul. Stradomska 12
tel.: 600 200 306
e-mail: wawer@puchpuch.pl

25 stycznia 2020

10:00-11:00

Bal karnawałowy

Na najbliższej MiniCiuchci zaprosimy wszystkie dzieci na wielki bal karnawałowy w królestwie Anny i Elzy, czyli w Krainie Lodu! Będziemy poszukiwać kluczy, które pozwolą nam otworzyć drzwi do wszystkich pałacowych komnat, a każda z nich okaże się pełna niespodzianek. Wraz z Anną odnajdziemy przykryty śniegiem kosz, a w nim puchate śnieżki, którymi ozdobimy zimowe drzewko. Elza zaprosi nas do wspólnych pląsów na lodowej krze i nauczy nas tańca pingwina. Na zakończenie spotkania ulepimy bałwanka Olafa z masy porcelanowej 🙂

Rodziców serdecznie prosimy o przygotowanie dzieciom strojów karnawałowych.

Weź ze sobą ubranka i kapcie dla dziecka oraz nie zapomnij o dobry humorze!

8 lutego 2020

10:00-11:00

Sensoryczna MiniCiuchcia

Na kolejnej MiniCiuchci czeka nas wycieczka do krainy okrytej śnieżną pierzyną. Będziemy układać lodowe puzzle, szukać płatków śniegu i uczyć się piosenki pt. „Pada, pada śnieżek”. W programie wiele zimowych gier i zabaw – spróbujemy odgadnąć „Kto wpadł w zaspę”, weźmiemy udział w kuligu na kocykach, zatańczymy też do utworu „Wiatr i śnieżynki”. Pobawimy się gazetowymi śnieżkami, a potem za pomocą chusty Klanzy zrobimy wielką burzę śnieżną. Gdy mróz na dworze, marzną paluszki, sami przygotujemy więc ciepłe rękawiczki, wypełniając je różnego rodzaju produktami sypkimi.

Weź ze sobą ubranka i kapcie dla dziecka oraz nie zapomnij o dobry humorze!

 

Zadzwoń: 22 490 24 24