MiniCiuchcia – sobotnie zajęcia dla maluszków

Zajęcia adaptacyjne MiniCiuchcia z mamą i/lub tatą dla dzieci w wieku od roku do 4 lat.

Dbając o rozwój emocjonalny, społeczny oraz intelektualny maluszków, a także ich późniejszą dobrą adaptację w żłobku i przedszkolu, od października do czerwca, dwa razy w miesiącu, w soboty organizujemy specjalne zajęcia dla najmłodszych.

Zajęcia MiniCiuchcia są skierowane dla wszystkich dzieci, które dopiero planują rozpocząć swoją przygodę ze żłobkiem lub przedszkolem.

W obecności rodziców, dzieci zdobywają pierwsze doświadczenia społeczne, oswajają się z nowym miejscem i biorą udział we wspólnych zabawach z rówieśnikami. Rodzice towarzyszą maluszkom podczas zajęć, dzięki czemu wchodzą one z większą ufnością i zaangażowaniem w nowe środowisko, łatwiej nawiązują kontakty z innymi dziećmi i wspaniale spędzają czas. Obecność bliskiej osoby jest gwarancją niezależności i bezpieczeństwa dla maluszka. Dzięki zajęciom adaptacyjnym w MiniCiuchci dziecko rozwija swoje kompetencje intelektualne, emocjonalne i społeczne, a także łatwiej zniesie rozstanie z mamą i tatą wtedy, gdy nadejdzie czas pójścia do żłobka czy przedszkola.

Podczas zajęć MiniCiuchci nasi specjaliści pokazują rodzicom i opiekunom nowe możliwości kontaktu z dzieckiem, odkrywają ciekawe gry i zabawy, a także proponują interesującą literaturę. Specjalnie dla Państwa spisaliśmy nasze książkowe propozycje, które uczą i tłumaczą w jaki sposób być w dobrej relacji ze swoim dzieckiem, jak wspierać je w samodzielności, pewności siebie, poczuciu własnej wartości i samodyscyplinie. Serdecznie zapraszamy do literatury!

Zajęcia adaptacyjne odbywają się we wszystkich placówkach przedszkoli i żłobków Ciuchcia Puch Puch.

Informacje o kosztach poszczególnych zajęć dostępne są u dyrektorów placówek.

Na zajęcia obowiązują zapisy. Liczba miejsc jest ograniczona.

 

HARMONOGRAM ATRAKCJI W CIUCHCI PUCH PUCH

W najbliższych miesiącach rozpoczynamy cykl zajęć adaptacyjnych Sensoryczna MiniCiuchcia. Zachęcamy do przeczytania artykułu „Uśmiech na brudnej buzi, czyli zabawy sensoryczne dla dzieci”. W trakcie sobotnich zajęć wspólnie puścimy wodze fantazji i pomysłowości oraz będziemy tworzyć własnoręczne cuda 🙂

Jesteśmy przekonani, że zaplanowane wydarzenia zapewnią wszystkim niezapomniane atrakcje – będziemy razem ćwiczyć, śpiewać, tańczyć, weźmiemy udział w zabawach rytmicznych i sensorycznych, a na koniec wykonamy wspaniałą pracę plastyczną.

Przedszkole i Żłobek Ciuchcia Puch Puch Bielany
ul. Klaudyny 28A (pierwsze zajęcia) i ul. Klaudyny 32 (drugie zajęcia)
tel.: 660 718 942
e-mail: bielany@puchpuch.pl

1 lutego 2020

10:00-11:00

Bal karnawałowy

Na najbliższej MiniCiuchci odbędzie się wielki bal karnawałowy pt. „W świecie bajek”. Tego dnia maluszki spotkają znane i lubiane postacie, takie jak: Królewna Śnieżka, Jaś i Małgosia, wesołe krasnoludki czy miły Kubuś Puchatek.  W programie balu mnóstwo atrakcji, m.in. wspólne naprawianie chatki z piernika, poszukiwania zaginionego pantofelka oraz szalony zimowy kulig! Ponadto weźmiemy udział w zabawach przy muzyce, konkursach z balonami i rozwiązywaniu ciekawych zagadek. Na koniec wykonamy jedyne w swoim rodzaju maski karnawałowe z wykorzystaniem krepiny, kolorowych piórek oraz cekinów 🙂

Rodziców serdecznie prosimy o przygotowanie dzieciom strojów karnawałowych.

Zajęcia organizowane 1 lutego odbędą się w przedszkolu Ciuchcia Puch Puch, przy ul. Klaudyny 28a, a zajęcia zaplanowane na 29 lutego odbędą się w żłobku Ciuchci Puch Puch, przy ul. Klaudyny 32.

29 lutego 2020

10:00-11:00

Sensoryczna MiniCiuchcia

 

Na kolejnej MiniCiuchci zaprosimy maluszki do odkrywania tajemnic… przypraw kuchennych! Będziemy mieszać, przesypywać, łączyć i przede wszystkim poznawać różne dodatki smakowe. W naszej aromatycznej kuchni stworzymy masy plastyczne o rozmaitych zapachach. Sprawdzimy, które z nich są dla nas przyjemne, a które nie. Na zakończenie spotkania przygotujemy zapachowe buteleczki do zabrania do domu.

Rodziców serdecznie prosimy o zapewnienie dzieciom odpowiednich strojów.

Zajęcia organizowane 1 lutego odbędą się w przedszkolu Ciuchcia Puch Puch, przy ul. Klaudyny 28a, a zajęcia zaplanowane na 29 lutego odbędą się w żłobku Ciuchci Puch Puch, przy ul. Klaudyny 32.

Przedszkole i Żłobek Ciuchcia Puch Puch Targówek
ul. Łokietka 7
tel.: 660 416 500
e-mail: zacisze@puchpuch.pl

1 lutego 2020

10:00-11:00

Bal karnawałowy

Na najbliższych zajęciach MiniCiuchci przypłyną do nas syrenki, które zabiorą wszystkich na dwór Neptuna – króla mórz i oceanów, który wyprawi wielki bal karnawałowy. Nikt z nas nie gościł jeszcze w podwodnej krainie, dlatego postaramy się nie tylko dobrze bawić, ale i zwiedzić jak najwięcej. Ciekawi świata będziemy szukać złota na podmorskiej Alasce, sprawdzimy też, gdzie tańczą tango, a gdzie rock’n’roll. Weźmiemy także udział w pokazie karnawałowej mody. Jak to na balu bywa, naszym zabawom towarzyszyć będą muzyka, tańce, korowody i pląsy.  W programie również samodzielne wykonanie karnawałowych masek oraz wesoły konkurs z nagrodami. Księżniczki i rycerze, biedroneczki i tygryski – przybywajcie! 🙂

Rodziców serdecznie prosimy o przygotowanie dzieciom strojów karnawałowych.

29 lutego 2020

10:00-11:00

Sensoryczna MiniCiuchcia

Na kolejnej MiniCiuchci wyruszymy w podróż do Śnieżnej Krainy, gdzie czeka nas wiele fantastycznych zabaw. Zorganizujemy wesoły kulig, pokonamy góry lodowe i weźmiemy udział w wielkiej bitwie na gazetowe śnieżki. Zaprosimy też pingwina do wspólnego łowienia ryb, a zmarznięte dłonie i stópki rozgrzejemy przy piosence „Och, jak zimno”. Nauczymy się również piosenki „Tak się zachmurzyło” i posłuchamy wiersza ilustrowanego pacynkami B. Lewandowskiej pt. „Panie bałwanie”. W ramach zabaw sensorycznych wykonamy magiczny sztuczny śnieg.

Rodziców serdecznie prosimy o zapewnienie dzieciom odpowiednich strojów.

Przedszkole Ciuchcia Puch Puch Wawer
ul. Stradomska 12
tel.: 600 200 306
e-mail: wawer@puchpuch.pl

8 lutego 2020

10:00-11:00

Sensoryczna MiniCiuchcia

Na najbliższej MiniCiuchci czeka nas wycieczka do krainy okrytej śnieżną pierzyną. Będziemy układać lodowe puzzle, szukać płatków śniegu i uczyć się piosenki pt. „Pada, pada śnieżek”. W programie wiele zimowych gier i zabaw – spróbujemy odgadnąć „Kto wpadł w zaspę”, weźmiemy udział w kuligu na kocykach, zatańczymy też do utworu „Wiatr i śnieżynki”. Pobawimy się gazetowymi śnieżkami, a potem za pomocą chusty Klanzy zrobimy wielką burzę śnieżną. Gdy mróz na dworze, marzną paluszki, sami przygotujemy więc ciepłe rękawiczki, wypełniając je różnego rodzaju produktami sypkimi.

Rodziców serdecznie prosimy o zapewnienie dzieciom odpowiednich strojów.

29 lutego 2020

10:00-11:00

Sensoryczna MiniCiuchcia

Na kolejnej MiniCiuchci wybierzemy się do ogrodu zoologicznego na spotkanie z małpką Fiki Miki i jej przyjaciółmi, śpiewając po drodze piosenkę pt. „Idziemy do ZOO”. Po dotarciu na miejsce nakarmimy sympatycznego słonika jego ulubionymi przysmakami, wesoły tygrysek zachęci nas do zabaw na jego ulubionym torze przeszkód, a mądry lew pomoże nam odpowiedzieć na wiele zagadkowych pytań. Magiczną wędką spróbujemy też złowić kolorowe makaronowe rybki, a zwinny wąż ze wstążki nauczy nas wesołego tańca.

Rodziców serdecznie prosimy o zapewnienie dzieciom odpowiednich strojów.

 

Zadzwoń: 22 490 24 24