MiniCiuchcia

Zajęcia adaptacyjne MiniCiuchcia z mamą i/lub tatą dla dzieci w wieku od roku do 4 lat.

Dbając o rozwój społeczny dzieci i ich późniejszą dobrą adaptację w przedszkolu, od października do czerwca, dwa razy w miesiącu, w soboty organizujemy specjalne zajęcia dla najmłodszych. W obecności rodziców dzieci poznają przedszkole, zdobywają pierwsze doświadczenia społeczne, oswajają się z nowym miejscem i biorą udział we wspólnych zabawach z rówieśnikami. Rodzic towarzyszy dziecku podczas zajęć. W obecności opiekuna dziecko z większą ufnością wchodzi w nowe środowisko, łatwiej nawiązuje kontakt z innymi dziećmi. Obecność bliskiej osoby jest gwarancją jego niezależności i bezpieczeństwa.

Prowadząc różnorodne zajęcia, nie tylko rozwijamy dzieci społecznie, ale również intelektualnie i emocjonalnie. Pokazujemy opiekunom nowe możliwości kontaktu z dzieckiem. Rodzic może odkryć ciekawe gry, zabawki czy książki, nie zawsze używane w domu.

Dzięki adaptacji w MiniCiuchci dziecko łatwiej rozstanie się z mamą i tatą wtedy, gdy nadejdzie czas pójścia do przedszkola.

Zajęcia adaptacyjne odbywają się we wszystkich placówkach Przedszkola Ciuchcia Puch Puch. Liczba miejsc jest ograniczona. Informacje o kosztach poszczególnych zajęć dostępne są u dyrektorów placówek.

HARMONOGRAM SPOTKAŃ W CZERWCU 2017

Przedszkole Ciuchcia Puch Puch Bielany,
ul. Klaudyny 28A,
tel. 660 718 942
bielany@puchpuch.pl

3 czerwca
11.00-12.00
Rozpoczniemy nasze spotkanie, szukając puzzli, które podpowiedzą nam, kto będzie bohaterem dzisiejszych zajęć. Następnie obejrzymy teatrzyk pt. „Motylek”, ilustrujący przemianę gąsienicy w pięknego motyla, po czym przy dźwiękach „Wiosny” A. Vivaldiego zatańczymy taniec motyli. Wykorzystując chustę Klanzy i różnobarwne piórka, przywołamy wesołą tęczę, a w zabawie słoneczko i chmurka posłużymy się kolorowymi obręczami. Na koniec wykonamy tęczowego motylka z patyczków i papierowych talerzyków.
10 czerwca
11.00-12.00
Spotkamy misia Felka, który wybiera się nad morze. Pomożemy mu spakować walizkę i wraz z nim wyruszymy w wakacyjną podróż samochodem. Poznamy odgłosy wydawane przez auto i dowiemy się, jak reagować na kolory sygnalizatora. Następnie popłyniemy statkiem z kocyka, a kiedy będziemy już u celu podróży, nauczymy się wierszyka pt. „Jedzie rowerek”.  Będziemy też maszerować, biegać
i podskakiwać na plaży – w rytm wybijany na instrumentach perkusyjnych. Na koniec spotkania wykonamy łódki z papieru i słomek i zatańczymy misiowy taniec.

Przedszkole Ciuchcia Puch Puch Targówek,
ul. Łokietka 7,
tel.660 416 500
zacisze@puchpuch.pl

3 czerwca
10.00-11.00
Z okazji Dnia Dziecka odwiedzą nas myszki Minnie i Mickey, które powitają dzieci „Tulinkowym tańcem” i zabiorą je w podróż po bajkowej krainie. Nasi milusińscy odnajdą tam piękne motylki i pomogą im wzlecieć w górę podczas ćwiczeń oddechowych. Poznają też historię przyjaciela myszek – pieska Rocky`ego – i wspólnie z nim pokonają „mrożący krew w żyłach” tor przeszkód. Rocky nauczy dzieci wierszyków paluszkowych „Wszystkie pieski spały” i „Nazywam się kot!”, a kot Klakier – łowienia rybek. Na zakończenie spotkania maluszki wraz z myszkami będą pląsać przy muzyce
i z materiałów wtórnych wykonają podobizny myszek.
24 czerwca
10:00-11:00
Czeka nas spotkanie z Króliczkiem Puch Puch, który zaprosi dzieci do wspólnego przeżycia kilku wakacyjnych przygód. Najpierw maluszki pojadą nad morze, gdzie będą zbierać muszelki i sterować statkami pływającymi po kolorowej chuście Klanzy, nauczą się też piosenki „Płyną statki z bananami”. W górach dla odmiany pokonają szereg niełatwych wzniesień, spróbują złapać chmurki (bańki mydlane) i poznają wierszyk paluszkowy „Króliczki”. Na zakończenie wesołych zabaw wykonamy kolorową ciuchcię z Króliczkiem Puch Puch.

Przedszkole Ciuchcia Puch Puch Wawer,
ul. Stradomska 12,
tel.600 200 306
wawer@puchpuch.pl

10 czerwca
11.00-12.00
Mamy w planie wyprawę na Wyspę Skarbów. Żeby się tam dostać, wsiądziemy na wielki statek i przepłyniemy morze w rytm piosenki „Płyną statki”. W trakcie przeprawy zajrzymy także w morskie głębiny, zamieszkałe przez kolorowe rybki. Na wyspie czekają nas zabawy
z jej mieszkańcami. Rozgadana papuga pokaże nam, jak zrobić brylantowe naszyjniki, małpka Kiki nauczy nas wesołego wierszyka o swoich siostrach, a wesoły pirat zatańczy z nami piracki taniec. Czas umili nam także puszczanie ogromnych baniek mydlanych, które będziemy przebijać mieczami z balonów. Na zakończenie naszej niezwykłej przygody spróbujemy odnaleźć ukryty na wyspie skarb.WSTĘP WOLNY. Prosimy o zgłaszania uczestnictwa. Liczba miejsc ograniczona.

 

Zadzwoń: 22 490 24 24