MiniCiuchcia

Zajęcia adaptacyjne MiniCiuchcia z mamą i/lub tatą dla dzieci w wieku od roku do 4 lat.

Dbając o rozwój emocjonalny, społeczny oraz intelektualny maluszków, a także ich późniejszą dobrą adaptację w żłobku i przedszkolu, od października do czerwca, dwa razy w miesiącu, w soboty organizujemy specjalne zajęcia dla najmłodszych. W obecności rodziców, dzieci zdobywają pierwsze doświadczenia społeczne, oswajają się z nowym miejscem i biorą udział we wspólnych zabawach z rówieśnikami. Rodzice towarzyszą maluszkom podczas zajęć, dzięki czemu wchodzą one z większą ufnością i zaangażowaniem w nowe środowisko, łatwiej nawiązują kontakty z innymi dziećmi i wspaniale spędzają czas. Obecność bliskiej osoby jest gwarancją niezależności i bezpieczeństwa dla maluszka. Dzięki zajęciom adaptacyjnym w MiniCiuchci dziecko rozwija swoje kompetencje intelektualne, emocjonalne i społeczne, a także łatwiej zniesie rozstanie z mamą i tatą wtedy, gdy nadejdzie czas pójścia do żłobka czy przedszkola.

Podczas zajęć MiniCiuchci nasi specjaliści pokazują rodzicom i opiekunom nowe możliwości kontaktu z dzieckiem, odkrywają ciekawe gry i zabawy, a także proponują interesującą literaturę. Specjalnie dla Państwa spisaliśmy nasze książkowe propozycje, które uczą i tłumaczą w jaki sposób być w dobrej relacji ze swoim dzieckiem, jak wspierać je w samodzielności, pewności siebie, poczuciu własnej wartości i samodyscyplinie. Serdecznie zapraszamy do literatury!

Zajęcia adaptacyjne odbywają się we wszystkich placówkach przedszkoli i żłobków Ciuchcia Puch Puch.

Informacje o kosztach poszczególnych zajęć dostępne są u dyrektorów placówek.

Na zajęcia obowiązują zapisy. Liczba miejsc jest ograniczona.

 

HARMONOGRAM ATRAKCJI ZIMOWYCH W CIUCHCI PUCH PUCH

W najbliższych miesiącach rozpoczynamy cykl zajęć adaptacyjnych „Warsztaty DIY w Ciuchci Puch Puch”. Pod tajemniczym skrótem DIY kryje się hasło „Do It Yourself”, czyli po polsku „Zrób to sam”! Podczas najbliższych zajęć proponujemy maluszkom warsztaty majsterkowania. Wspólnie puścimy wodze fantazji i pomysłowości oraz będziemy tworzyć własnoręczne cuda 🙂

Przedszkole Ciuchcia Puch Puch Bielany,
ul. Klaudyny 28A,
tel. 660 718 942
bielany@puchpuch.pl

10 marca 2018

11:00-12:00

Warsztaty DIY w Ciuchci Puch Puch

Już wkrótce spotkamy małą biedroneczkę i wesołą pszczółkę, z którymi będziemy poszukiwać pierwszych zwiastunów wiosny. Odnajdziemy ukrytych w trawie bociana i żabkę, a jeśli się dobrze rozejrzymy, także sennego jeszcze niedźwiedzia. Cała zwierzęca gromada zaprosi dzieci do wspólnych zabaw i naśladowania swojej „mowy” – klekotania, kumkania i mruczenia. Następnie, dmuchając na papierowe żabki, nauczymy je skakania, pojeździmy na karuzeli z chusty Klanzy i zaśpiewamy piosenki „Jadą, jadą misie” oraz „Jedna łapka, druga łapka, ja jestem niedźwiadek”. Na koniec zajęć posiejemy owies, który zabierzemy ze sobą do domów, i wykonamy żabki techniką origami.
24 marca 2018

11:00-12:00

Warsztaty DIY w Ciuchci Puch Puch

Już 24 marca poznamy przyjaciół z wiejskiego podwórka – konika, owieczkę, świnkę i krówkę. Dowiemy się, co lubią jeść i jak nazywają się ich domy. Spróbujemy odgadnąć, które zwierzątko wydaje jaki dźwięk, i sprawdzimy, jak dobrze uda nam się go naśladować. Następnie wspólnie opowiemy sobie bajeczkę ortofoniczną „W zagrodzie Małgosi”, weźmiemy udział w zabawie ruchowej „Na pastwisku” i zatańczymy do piosenki „Konik”. Na zakończenie spotkania każdy maluch wraz z rodzicem wykona kreatywną pracę plastyczną pod tytułem „Łaciata krowa”, z wykorzystaniem surowców wtórnych.

 Przedszkole Ciuchcia Puch Puch Targówek,
ul. Łokietka 7,
tel.660 416 500
zacisze@puchpuch.pl

10 marca 2018 

11:00-12:00

Warsztaty DIY w Ciuchci Puch Puch

Już wkrótce dzieci spotkają się z żabką Kumką, która właśnie obudziła się po zimie. Kumka pokaże maluszkom swoją ulubioną zabawę z klaskaniem łapkami, nauczy je żabiej mowy i długich żabich skoków, one zaś pomogą Kumce przenieść żabie maleństwa na zielony liść, a gdy zgłodnieje, nakarmią ją „muszkami”. Razem będą uczestniczyć w wyścigu żabek do stawu oraz zabawie „Tyś jest żabka”, a gdy na łące pojawi się długonogi bocian, wszystkie żabki uciekną do mamy. Pracą plastyczną tego dnia będzie żabi dom, czyli wiosenna łączka.
24 marca 2018

11:00-12:00

Warsztaty DIY  w Ciuchci Puch Puch

Już 24 marca poznamy „Wiosenne kłopoty zajączka Szaraczka” i wspólnie z bohaterem opowiastki udamy się na poszukiwanie wielkanocnych jajeczek, które Szaraczek zgubił podczas wędrówki przez las. Następnie maluszki pobawią się w turlanie odnalezionych jaj, wyławianie ich z wody i przenoszenie na łyżce. Dzięki czarodziejskim opaskom wszystkie dzieci zamienią się w zajączki, aby przy utworze C. Saint-Saënsa „Karnawał zwierząt – kangury” skakać, strzyc uszami, chrupać marchewki i klepać się po najedzonych brzuszkach. Szaraczek nauczy też maluchy wierszyka paluszkowego o tym, jak malował pisanki. Na zakończenie wykonamy pracę plastyczną w postaci zajączka na huśtawce.

Przedszkole Ciuchcia Puch Puch Wawer,
ul. Stradomska 12,
tel.600 200 306
wawer@puchpuch.pl

 10 lutego 2018          

11:00-12:00

Warsztaty DIY w Ciuchci Puch Puch

Już wkrótce spotkamy się z wesołą pszczółką, która zaśpiewa z nami piosenkę „Uciekaj, zimo!”, pomoże nam schować do szafy wszystkie zimowe ubrania i zabierze nas na pierwszy wiosenny spacer. W trakcie przechadzki poznamy małe żabki – one nauczą nas kumkać, a my pomożemy im wskoczyć do stawu. Na wiosennej łące pobawimy się z muszkami i zatańczymy taniec motyli. Poznamy też ptaszka, który podaruje nam kilka kolorowych piórek, doskonałych do zabaw oddechowych. Na zakończenie spotkania wykonamy pracę plastyczną, której tematem będzie wiosenny kwiat.
24 marca 2018

10:30-12:00

Dzień otwarty i warsztaty DIY w Ciuchci Puch Puch

Już 24 marca czeka nas wyprawa do Zajączkolandii, gdzie mieszka sympatyczny zając Uszatek. Nasz nowy znajomy zaśpiewa z nami wesołą piosenkę, nauczy nas skakać w dal i przedstawi nam swoich przyjaciół: małą kurkę, której pomożemy przenieść jajeczka do koszyczka, oraz wesołe kaczki, które będą z nami tańczyć. Pomożemy też niesfornym kurczaczkom wskoczyć do skorupki, a Uszatkowi – odnaleźć jego ulubione przysmaki, czyli marchewki, z których następnie „upieczemy” smakowite ciasto. W ramach DIY przygotujemy świąteczną ozdobę w kształcie kurczaczka.

 

Zadzwoń: 22 490 24 24