MiniCiuchcia

Zajęcia adaptacyjne MiniCiuchcia z mamą i/lub tatą dla dzieci w wieku od roku do 4 lat.

Dbając o rozwój emocjonalny, społeczny oraz intelektualny maluszków, a także ich późniejszą dobrą adaptację w żłobku i przedszkolu, od października do czerwca, dwa razy w miesiącu, w soboty organizujemy specjalne zajęcia dla najmłodszych. W obecności rodziców, dzieci zdobywają pierwsze doświadczenia społeczne, oswajają się z nowym miejscem i biorą udział we wspólnych zabawach z rówieśnikami. Rodzice towarzyszą maluszkom podczas zajęć, dzięki czemu wchodzą one z większą ufnością i zaangażowaniem w nowe środowisko, łatwiej nawiązują kontakty z innymi dziećmi i wspaniale spędzają czas. Obecność bliskiej osoby jest gwarancją niezależności i bezpieczeństwa dla maluszka. Dzięki zajęciom adaptacyjnym w MiniCiuchci dziecko rozwija swoje kompetencje intelektualne, emocjonalne i społeczne, a także łatwiej zniesie rozstanie z mamą i tatą wtedy, gdy nadejdzie czas pójścia do żłobka czy przedszkola.

Podczas zajęć MiniCiuchci nasi specjaliści pokazują rodzicom i opiekunom nowe możliwości kontaktu z dzieckiem, odkrywają ciekawe gry i zabawy, a także proponują interesującą literaturę. Specjalnie dla Państwa spisaliśmy nasze książkowe propozycje, które uczą i tłumaczą w jaki sposób być w dobrej relacji ze swoim dzieckiem, jak wspierać je w samodzielności, pewności siebie, poczuciu własnej wartości i samodyscyplinie. Serdecznie zapraszamy do literatury!

Zajęcia adaptacyjne odbywają się we wszystkich placówkach przedszkoli i żłobków Ciuchcia Puch Puch.

Informacje o kosztach poszczególnych zajęć dostępne są u dyrektorów placówek.

Na zajęcia obowiązują zapisy. Liczba miejsc jest ograniczona.

 

HARMONOGRAM WIOSENNYCH ATRAKCJI W CIUCHCI PUCH PUCH

W najbliższych miesiącach rozpoczynamy cykl zajęć adaptacyjnych „Warsztaty DIY w Ciuchci Puch Puch”. Pod tajemniczym skrótem DIY kryje się hasło „Do It Yourself”, czyli po polsku „Zrób to sam”! Podczas najbliższych zajęć proponujemy maluszkom warsztaty majsterkowania. Wspólnie puścimy wodze fantazji i pomysłowości oraz będziemy tworzyć własnoręczne cuda 🙂

Przedszkole Ciuchcia Puch Puch Bielany,
ul. Klaudyny 28A,
tel. 660 718 942
bielany@puchpuch.pl

19 maja 2018

11:00-12:00

Warsztaty DIY

Już wkrótce odwiedzi nas wiewiórka Basia wraz ze swoją przyjaciółką sroczką – będziemy razem ważyć kaszę i spacerować po lesie. Stworzymy też w sali wielką łąkę i za pomocą chusty animacyjnej rozsiejemy po niej kolorowe wiosenne kwiaty, by następnie zamienić się w pracowite pszczółki i wielobarwne motyle i w rytm radosnej muzyki zbierać słodki kwiatowy nektar. Z pomocą rodziców wyczarujemy papierowego motyla, który dzięki użyciu magnesu będzie unosił się nad naszą łąką, przydając jej bajkowości. Po wysłuchaniu wiersza o żabce wykonamy wesołe żabki z nakrętek i zaprosimy je do udziału w wyścigach.
26 maja 2018

11:00-12:00

Warsztaty DIY

Już 26 maja przyjdzie do nas biedroneczka w kłopocie – zgubiła kropki, a bez nich nie może latać! Pomożemy jej w poszukiwaniach i gdy już znajdziemy ukryte w sali kropki, za pomocą słomkowych szczypczyków umieścimy je na skrzydełkach naszego gościa. Spróbujemy też rozpoznać i naśladować odgłosy innych łąkowych owadów, by następnie się w nie zamienić i wesoło pohasać wśród wiosennych traw i kwiatów. Nauczymy się piosenki „Biedronka bez ogonka” oraz wierszyka paluszkowego „Biedroneczka mała” i zatańczymy taniec z wstążkami pt. „Owady na łące”. W ramach prac plastycznych wykonamy biedronkę z makaronowej muszelki i umieścimy ją na wiosennym liściu, który wcześniej przygotujemy, używając rękawiczki z folii bąbelkowej i zielonej farby.

 Przedszkole Ciuchcia Puch Puch Targówek,
ul. Łokietka 7,
tel.660 416 500
zacisze@puchpuch.pl

19 maja 2018 

11:00-12:00

Warsztaty DIY

Już wkrótce pożeglujemy przez ocean, by wykazać się  hartem i odwagą w obliczu porywów silnego wiatru i ogromnych fal. Poćwiczymy też zręczność, zarzucając wędki w morską toń; przy odrobinie szczęścia uda nam się złowić złotą rybkę, która zapozna nas ze swoimi przyjaciółmi.  Zaprosimy ich do zabaw z chustą animacyjną: „Na morzu fale dwie” i „Rybki w oceanie”, a potem spróbujemy spełnić ich życzenia: ozdobimy mewę kolorowymi piórkami, nakarmimy głodną rybkę i pomożemy krabowi odnaleźć zasypane w piasku skarby.  Będziemy też skakać z delfinami w rytm piosenki „Gdzieś w głębinach morskich fal”. Po zabawie rodzice pomasują nam plecy przy wierszyku „Rybki”, a na zakończenie spotkania wykonamy złotą rybkę.
26 maja 2018

11:00-12:00

Warsztaty DIY

Już 26 maja najważniejsze będą oczywiście mamy, na których obecność bardzo liczymy na dzisiejszym spotkaniu. Na początek nietypowo się przywitamy – paluszkami, łokciami, noskami i kolanami. Potem uhonorujemy wszystkie mamusie własnoręcznie ozdobionymi przez nas wiosennymi koronami i zaprosimy je do wspólnych harców – będziemy się razem huśtać i jeździć na rowerku. Spróbujemy też wyobrazić sobie, że mamy są z… plasteliny i „wyrzeźbić” z nich śmieszne figury. Sprawdzimy, czy pamiętają z dzieciństwa zabawę „Ojciec Wirgiliusz”, i jak radzą sobie z balonikami: będziemy podawać je stopami, grać nimi w badmintona i tańczyć balonikowego walczyka. Przy piosence „Praczki” wyręczymy mamusie w robieniu prania, a na finał obdarujemy je wytwornymi koralami z makaronu.

Przedszkole Ciuchcia Puch Puch Wawer,
ul. Stradomska 12,
tel.600 200 306
wawer@puchpuch.pl

 19 maja 2018          

11:00-12:00

Warsztaty DIY

Już wkrótce śpiewając piosenkę „Idziemy do ZOO”, wybierzemy się do ogrodu zoologicznego, by zobaczyć tam najrozmaitsze zwierzęta z całego świata. Czy damy radę wszystkie rozpoznać? Pomogą nam w tym zabawne zagadki. Długoszyja żyrafa nauczy nas piosenki „Żyrafa Fa Fa”, wesołe małpki zaprezentują nam wierszyk paluszkowy „Pięć małpek”, a mały słonik zaśpiewa z nami szlagier „Cztery słonie”. My także nauczymy czegoś słonika – pokażemy mu, jak dmuchać w trąbę, by nią poruszać. Zadowolony słonik pozwoli nam użyć swojej trąby w zabawie „Rzut obręczą do celu”, ćwiczącej oko i sprawność ręki. Następnie, dla relaksu, pozbieramy pióra zgubione przez papużki i będziemy się nimi łaskotać w różne części ciała. W ramach warsztatów DIY każdy wykona głowę krokodyla z pudełka po jajkach i papieru, po czym nakarmi go kolorowymi rybkami z korków. Na koniec naszej wycieczki rodzice zrobią swoim pociechom odprężający masażyk „ZOO”.
26 maja 2018

11:00-12:00

Warsztaty DIY

Już 26 maja pojedziemy wesołą ciuchcią na wieś, gdzie przywita nas rozszczekany Burek i nauczy paluszkowego wierszyka pt. „Pieski”. Przywoła też do nas swoich przyjaciół – czy uda nam się rozpoznać wszystkich mieszkańców wiejskiego podwórka? Pomogą nam w tym wydawane przez nich odgłosy, które będziemy naśladować, słuchając bajki ortofonicznej „W zagrodzie Małgosi”. Następnie pomożemy kurce odnaleźć zagubione jaja i posegregować je według wielkości. Z Prosiaczkiem pobawimy się rymami w rodzaju: „Oto prosię –  podrap się po nosie”, wesoły konik nauczy nas piosenki „Koniki” i pokaże, jak skakać przez przeszkody, a puchatą owieczkę zaprosimy do zabaw z tęczową chustą – „Złap owieczkę” i „Zwierzaki na trampolinie”. Na koniec wycieczki wykonamy pracę plastyczną – świnkę z papierowego talerzyka i butelki.

 

Zadzwoń: 22 490 24 24