MiniCiuchcia

Zajęcia adaptacyjne MiniCiuchcia z mamą i/lub tatą dla dzieci w wieku od roku do 4 lat.

Dbając o rozwój emocjonalny, społeczny oraz intelektualny maluszków, a także ich późniejszą dobrą adaptację w żłobku i przedszkolu, od października do czerwca, dwa razy w miesiącu, w soboty organizujemy specjalne zajęcia dla najmłodszych.

W obecności rodziców, dzieci zdobywają pierwsze doświadczenia społeczne, oswajają się z nowym miejscem i biorą udział we wspólnych zabawach z rówieśnikami. Rodzice towarzyszą maluszkom podczas zajęć, dzięki czemu wchodzą one z większą ufnością i zaangażowaniem w nowe środowisko, łatwiej nawiązują kontakty z innymi dziećmi i wspaniale spędzają czas. Obecność bliskiej osoby jest gwarancją niezależności i bezpieczeństwa dla maluszka. Dzięki zajęciom adaptacyjnym w MiniCiuchci dziecko rozwija swoje kompetencje intelektualne, emocjonalne i społeczne, a także łatwiej zniesie rozstanie z mamą i tatą wtedy, gdy nadejdzie czas pójścia do żłobka czy przedszkola.

Podczas zajęć MiniCiuchci nasi specjaliści pokazują rodzicom i opiekunom nowe możliwości kontaktu z dzieckiem, odkrywają ciekawe gry i zabawy, a także proponują interesującą literaturę. Specjalnie dla Państwa spisaliśmy nasze książkowe propozycje, które uczą i tłumaczą w jaki sposób być w dobrej relacji ze swoim dzieckiem, jak wspierać je w samodzielności, pewności siebie, poczuciu własnej wartości i samodyscyplinie. Serdecznie zapraszamy do literatury!

Zajęcia adaptacyjne odbywają się we wszystkich placówkach przedszkoli i żłobków Ciuchcia Puch Puch.

Informacje o kosztach poszczególnych zajęć dostępne są u dyrektorów placówek.

Na zajęcia obowiązują zapisy. Liczba miejsc jest ograniczona.

 

HARMONOGRAM WIOSENNYCH ATRAKCJI W CIUCHCI PUCH PUCH

W najbliższych miesiącach rozpoczynamy cykl zajęć adaptacyjnych „Warsztaty DIY w Ciuchci Puch Puch”. Pod tajemniczym skrótem DIY kryje się hasło „Do It Yourself”, czyli po polsku „Zrób to sam”! Podczas najbliższych zajęć proponujemy maluszkom warsztaty majsterkowania. Wspólnie puścimy wodze fantazji i pomysłowości oraz będziemy tworzyć własnoręczne cuda 🙂

Przedszkole Ciuchcia Puch Puch Bielany,
ul. Klaudyny 28A,
tel. 660 718 942
bielany@puchpuch.pl

26 maja 2018

11:00-12:00

Warsztaty DIY

Już wkrótce przyjdzie do nas biedroneczka w kłopocie – zgubiła kropki, a bez nich nie może latać! Pomożemy jej w poszukiwaniach i gdy już znajdziemy ukryte w sali kropki, za pomocą słomkowych szczypczyków umieścimy je na skrzydełkach naszego gościa. Spróbujemy też rozpoznać i naśladować odgłosy innych łąkowych owadów, by następnie się w nie zamienić i wesoło pohasać wśród wiosennych traw i kwiatów. Nauczymy się piosenki „Biedronka bez ogonka” oraz wierszyka paluszkowego „Biedroneczka mała” i zatańczymy taniec z wstążkami pt. „Owady na łące”. W ramach prac plastycznych wykonamy biedronkę z makaronowej muszelki i umieścimy ją na wiosennym liściu, który wcześniej przygotujemy, używając rękawiczki z folii bąbelkowej i zielonej farby.
9 czerwca 2018

11:00-12:00

Bal Motyli

Już 9 czerwca urządzimy Bal Motyli i sami będziemy musieli postarać się, by kolorowi goście na niego przybyli. Na początek za pomocą chusty animacyjnej obudzimy gąsienice z pomponów. Następnie obejrzymy teatrzyk inspirowany książką E. Carle`a pt. „Bardzo głodna gąsienica” i nakarmimy nasze gąsieniczki ziarenkami ryżu. Dowiemy się przy okazji, skąd się biorą motyle. Zdejmując kolejne warstwy osłonki, pomożemy małym owadom wyswobodzić się z kokonów, a uwolnione nauczymy latać, pomagając im własnym oddechem. W ramach prac plastycznych wykleimy sylwetę motyla materiałami o różnych fakturach, np. watą, makaronem, nasionami, folią, papierem gazetowym, a na zakończenie spotkania zatańczymy taniec do piosenki „My jesteśmy motylkami”.

 Przedszkole Ciuchcia Puch Puch Targówek,
ul. Łokietka 7,
tel.660 416 500
zacisze@puchpuch.pl

26 maja 2018 

11:00-12:00

Dzień Mamy

Już wkrótce najważniejsze będą oczywiście mamy, na których obecność bardzo liczymy na dzisiejszym spotkaniu. Na początek nietypowo się przywitamy – paluszkami, łokciami, noskami i kolanami. Potem uhonorujemy wszystkie mamusie własnoręcznie ozdobionymi przez nas wiosennymi koronami i zaprosimy je do wspólnych harców – będziemy się razem huśtać i jeździć na rowerku. Spróbujemy też wyobrazić sobie, że mamy są z… plasteliny i „wyrzeźbić” z nich śmieszne figury. Sprawdzimy, czy pamiętają z dzieciństwa zabawę „Ojciec Wirgiliusz”, i jak radzą sobie z balonikami: będziemy podawać je stopami, grać nimi w badmintona i tańczyć balonikowego walczyka. Przy piosence „Praczki” wyręczymy mamusie w robieniu prania, a na finał obdarujemy je wytwornymi koralami z makaronu.
9 czerwca 2018

11:00-12:00

Warsztaty małych naukowców

Już 9 czerwca przeniesiemy się w świat fascynujących eksperymentów. Zobaczymy, jak z kolorowych cukierków i wody powstaje tęcza. Sprawdzimy, co się czuje, przechodząc po chodniczku z folii bąbelkowej. Pobawimy się wodą – zbadamy, jak zrobić w niej wir, dołek i sztorm. Będziemy też eksperymentować z gazetami – zgniatać je i rozprostowywać, szeleścić nimi, drzeć, zwijać w trąbkę i zamieniać w śnieżki (którymi oczywiście porzucamy do celu). Wspólnie z rodzicami wyczarujemy kolorową pianę, której bąbelki przeniesiemy łyżeczką na kartkę, tworząc artystyczne dzieło. Poznamy także piosenkę „Bańkę łap”, a na zakończenie spotkania weźmiemy udział w pokazie baniek mydlanych różnych kształtów i rozmiarów.

Przedszkole Ciuchcia Puch Puch Wawer,
ul. Stradomska 12,
tel.600 200 306
wawer@puchpuch.pl

 26 maja 2018          

11:00-12:00

Warsztaty DIY

Już 26 maja pojedziemy wesołą ciuchcią na wieś, gdzie przywita nas rozszczekany Burek i nauczy paluszkowego wierszyka pt. „Pieski”. Przywoła też do nas swoich przyjaciół – czy uda nam się rozpoznać wszystkich mieszkańców wiejskiego podwórka? Pomogą nam w tym wydawane przez nich odgłosy, które będziemy naśladować, słuchając bajki ortofonicznej „W zagrodzie Małgosi”. Następnie pomożemy kurce odnaleźć zagubione jaja i posegregować je według wielkości. Z Prosiaczkiem pobawimy się rymami w rodzaju: „Oto prosię –  podrap się po nosie”, wesoły konik nauczy nas piosenki „Koniki” i pokaże, jak skakać przez przeszkody, a puchatą owieczkę zaprosimy do zabaw z tęczową chustą – „Złap owieczkę” i „Zwierzaki na trampolinie”. Na koniec wycieczki wykonamy pracę plastyczną – świnkę z papierowego talerzyka i butelki.
9 czerwca 2018

11:00-12:00

Wycieczka na bezludną wyspę

Już 9 czerwca, przy piosence „Płyną statki z bananami”, nasze gazetowe stateczki zabiorą nas na bezludną wyspę (która okaże się nie tak całkiem bezludna, ale na razie cicho sza!). Dmuchając co sił w żagle, będziemy płynąć po niespokojnym oceanie z folii, pokonując wiatr i morskie fale; poćwiczymy też zręczność, łowiąc tęczowe rybki. Dotarłszy do celu, spotkamy egzotycznych mieszkańców wyspy. Z małpką porobimy małpie figle, lew nauczy nas wierszyka paluszkowego „Lwy”, krokodyl zaprosi do zabawy „Hej, panie krokodylu!”, a skrzydła papużek przydadzą się w inscenizacji piosenki „Papuga kolorowa”. Spotkanie zakończymy na świeżym powietrzu, łapiąc bańki mydlane. (Jeśli pogoda dopisze, całe zajęcia odbędą się na placu zabaw).

 

Zadzwoń: 22 490 24 24