Własna kuchnia

Nasze panie kucharki przygotowują posiłki, które smakują „jak u mamy”, a nad pysznym menu czuwa przedszkolny dietetyk.

Nasz dietetyk dba o prawidłowe planowanie żywienia dzieci, układa jadłospisy złożone z dań o odpowiedniej kaloryczności, zawierających niezbędne składniki pokarmowe i mineralne. Monitoruje prawidłowość procesów technologicznych oraz estetykę przygotowywanych posiłków.

Zapewniamy dzieciom cztery posiłki dziennie:

9.30 – 10.00 Śniadanie Kolorowe kanapki z serem, wędliną, pastą jajeczną, pastą rybną, świeżymi warzywami i kiełkami; płatki owsiane, kukurydziane lub ryżowe na mleku, jogurt naturalny z musli, kiełbaski oraz mleko, herbata lub kakao.

Przykładowe menu: kasza jaglana na mleku, pieczywo na zakwasie z masłem, twarożkiem z rzodkiewką i szynką, ogórek zielony, herbata.

12.30 – 13.00 Obiad Pyszna zupa i drugie danie mięsne lub jarskie, surówki
i kompot ze świeżych lub mrożonych owoców, herbata owocowa.

Przykładowe menu: zupa pomidorowa z passaty z brązowym ryżem, kotleciki schabowe, puree ziemniaczane z koperkiem, fasolka szparagowa polana masłem, kompot z owoców sezonowych.

15.00 – 15.30 I podwieczorek Kasza orkiszowa/manna/jęczmienna z owocami, ciasto własnego wypieku, świeże owoce i warzywa do chrupania, kisiel lub budyń, jogurt, herbata owocowa/ziołowa.

Przykładowe menu: racuszki drożdżowe z dodatkiem mąki razowej z jabłkiem, warzywa do chrupania, herbata z hibiskusa.

16.30 – 17.00 II podwieczorek Kanapki z serem, wędliną, świeże owoce i warzywa do chrupania, kompot, herbata owocowa/ziołowa.

Przykładowe menu: pieczywo na zakwasie z masłem, pieczony schab, ogórek małosolny, chałka z masłem, miód, owoce sezonowe, lemoniada z pomarańczą.

● Dzieci są zachęcane do jedzenia. Wspólne posiłki stanowią dla nich okazję do spróbowania różnorodnych dań i poznania zasad zachowania się przy stole.

● Posiłki nie są limitowane.

● W naszej diecie zachęcamy dzieci do picia herbatek ziołowych lub owocowych.

● W każdym przedszkolu znajdują się dystrybutory z wodą. Nasi podopieczni samodzielnie korzystają z nich w dowolnie wybranym momencie.

● Minimalizujemy podawanie dzieciom słodyczy.

W przypadku nieobecności dziecka odliczana jest stawka żywieniowa.

Zapraszamy do kontaktu: tel. 22 490-24-24, e-mail: przedszkole@puchpuch.pl