Co nas wyróżnia?

Ciuchcia Puch Puch to najwyższej klasy przedszkola i żłobek z ponad 20-letnim doświadczeniem, oferujące dzieciom przyjazną atmosferę, specjalistyczną opiekę troskliwych, kompetentnych, kreatywnych nauczycieli, wśród których dzieci zdobywają wiedzę oraz czują się szczęśliwe i bezpieczne. Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu, sprawdzonej organizacji i wykwalifikowanej kadrze, zapewniamy dzieciom komfortowe warunki do wszechstronnego i harmonijnego rozwoju, gwarantując przy tym znakomitą zabawę.

W naszych przedszkolach i żłobku lubimy dzieci, cenimy ciepłą atmosferę, dbamy o dobre relacje, szanujemy się wzajemnie,  rozwijamy się i znajdujemy dobre rozwiązania, ponieważ mamy jasno określony cel – sukces dziecka!


Co wyróżnia Przedszkola i Żłobki Ciuchcia Puch Puch?

Łagodna adaptacja maluszka w placówce – dbamy o komfortową adaptację maluszka w placówce, oferując długofalowy program adaptacyjny oraz wsparcie specjalistów.

Przedszkole przyjazne dzieciom – naszym celem jest nawiązywanie życzliwych relacji opartych na poczuciu bezpieczeństwa, akceptacji i wzajemnym szacunku.

Wykwalifikowana i kompetentna kadra nauczycielska – wysokie kompetencje nauczycieli zapewniają dzieciom warunki do wszechstronnego i harmonijnego rozwoju.

Program wychowawczy – bazuje na koncepcjach T. Gordona, M.B. Rosenberga (NVC), J. Juula, M. Montessori, A. Faber i E. Mazlish.

Edukacja przez zabawę i wzorcowe przygotowanie do szkoły – w naszym przedszkolu stawiamy na rozwijanie potencjału dzieci – proponujemy zabawy przyrodnicze, plastyczne, kreatywne, aktywności multisensoryczne, działania konstrukcyjne i zabawy muzyczne.

Indywidualizacja procesu nauczania – każde dziecko jest niepowtarzalne i każde ma swoją własną drogę rozwoju, dlatego naszym priorytetem jest wsłuchiwanie się w potrzeby dzieci i dostosowywanie programów nauczania.

English Every Day – angielski jako drugi język komunikacji jest integralną częścią naszej edukacji. Używamy języka angielskiego w codziennych sytuacjach oraz podczas wybranych zajęć, dzięki czemu dzieci uczą się go w sposób naturalny i przyjemny. Angielski w naszym przedszkolu, to nie tylko przygotowanie do przyszłej nauki, ale także otwarcie drzwi do globalnego świata, pełnego różnorodnych kultur i możliwości.

Robot EMYS – przyjazny robot EMYS wprowadza dzieci w świat anglojęzycznych zadań, gier i projektów, co sprawia, że nauka jest fascynującą przygodą.

Glottodydaktyka prof. B. Rocławskiego – przygotowanie do podjęcia nauki czytania i pisania poprzez atrakcyjne zabawy glottodydaktyczne, zapewniają dzieciom największe szanse powodzenia w późniejszej karierze szkolnej.

Dziecięca matematyka prof. E. Gruszczyk-Kolczyńskiej – wczesna edukacja matematyczna, towarzyszy dzieciom podczas zajęć edukacyjnych, aktywnościach na świeżym powietrzu i zabawach swobodnych.

Mały Człowiek – Wielkie Wartości – program etyki, który wprowadza dzieci w świat uniwersalnych wartości, takich jak: szacunek, uczciwość, odpowiedzialność, odwaga, samodyscyplina, pokojowość, sprawiedliwość, szczęście, optymizm, humor, przyjaźń i miłość, solidarność, piękno, mądrość. Nauczyciele wspierają u dziecka rozwój kompetencji społecznych, empatię i postawę refleksyjną.

Skandynawski model spędzania czasu na świeżym powietrzu – zależy nam, aby dzieci miały szansę wszechstronnego rozwoju, wychowania w duchu proekologicznym, a także życia blisko zieleni i natury. Nasze przedszkolaki na dworze bawią się, uczą, obserwują, eksperymentują, sadzą, malują, poszukują i odpoczywają.

Programy edukacyjne – dzieci biorą udział w wyjątkowych programach edukacyjnych m.in. „Krok w samodzielność”, „Wakacyjna skrzynia skarbów”, „Kuchenne laboratorium”, „Pasjonujące eksperymenty”.

Zajęcia dodatkowe – oferujemy dzieciom szeroki wachlarz zajęć dodatkowych, który umożliwia dzieciom poznawanie nowych aktywności, a także rozwijanie pasji i zainteresowań m.in. warsztaty umuzykalniające z orkiestrą dziecięcą, gimnastyka ogólnorozwojowa z elementami korektywy, spotkania ze sztuką, mała filharmonia, warsztaty naukowe, warsztaty taneczne, klub sportowy, klub szachowy, gry i zabawy w języku hiszpańskim.

Bezpieczeństwo i zdrowie przedszkolaków – dbamy o bezpieczeństwo i zdrowie przedszkolaków dlatego nasze sale wyposażone są w oczyszczacze powietrza i lampy oczyszczające, sale są regularnie ozonowane i dezynfekowane, a powierzchnie zabezpieczone są fotokatalityczną powłoką przeciwwirusową i antybakteryjną.

Opieka specjalistów – współpracujemy z zespołem specjalistów – metodykami, psychologiem, pedagogami, logopedą, pielęgniarką, dietetykiem, doradcom ds. awansu zawodowego.

Systematyczne monitorowanie i wspomaganie rozwoju dzieci – organizujemy obserwacje pedagogiczne, diagnozy postępów edukacyjnych w zakresie kluczowych umiejętności szkolnych, regularne spotkania z nauczycielami i doradcami przedszkolnymi podczas których omawiane są postępy, sukcesy i dodatkowe potrzeby dzieci, wspólnie ustalamy programy wspomagające indywidualny rozwój dziecka, a także zapewniamy bieżące wsparcie psychologów.

Uroczystości dla dzieci i rodziców – cyklicznie organizujemy przedszkolne konkursy, olimpiady i turnieje.

Otoczenie edukacyjne – każda sala wyposażona jest w specjalne otoczenie edukacyjne wspierające wszechstronny rozwój dziecka. Otoczenie sprzyja niezależności i swobodnemu podejmowaniu decyzji, a konkretny materiał edukacyjny pozwala dzieciom uczyć się i przyswajać wszystko, czego w danym momencie potrzebują.

Sale dydaktyczne – pomieszczenia przygotowane do pracy z dziećmi zaaranżowane w miły, przytulny sposób, profesjonalnie zagospodarowane w pomoce dydaktyczne zachęcające dzieci do ciągłego rozwoju. Dodatkowo sale zostały wyposażone w monitory i komputery, które służą do realizacji zajęć oraz nowych projektów.

Smaczna kuchnia i przedszkolny dietetyk – dbamy o prawidłowe żywienia dzieci, a wszystkie posiłki przygotowywane przez nasze panie kucharki smakują „jak u mamy”!

Własne, zielone i bezpieczne place zabaw – ogród przedszkolny i place zabaw wyposażone są w atrakcyjne urządzenia i zabawki dostosowane do wieku i zainteresowań dzieci.

Dołącz do Przedszkola Ciuchcia Puch Puch!

Zapraszamy do kontaktu: tel. 22 490-24-24, e-mail: przedszkole@puchpuch.pl