MiniCiuchcia – sobotnie zajęcia dla maluszków

Zajęcia adaptacyjne MiniCiuchcia z mamą i/lub tatą dla dzieci w wieku od roku do 4 lat.

Dbając o rozwój emocjonalny, społeczny oraz intelektualny maluszków, a także ich późniejszą dobrą adaptację w żłobku i przedszkolu, od października do czerwca, dwa razy w miesiącu, w soboty organizujemy specjalne zajęcia dla najmłodszych.

Zajęcia MiniCiuchcia są skierowane dla wszystkich dzieci, które dopiero planują rozpocząć swoją przygodę ze żłobkiem lub przedszkolem.

W obecności rodziców, dzieci zdobywają pierwsze doświadczenia społeczne, oswajają się z nowym miejscem i biorą udział we wspólnych zabawach z rówieśnikami. Rodzice towarzyszą maluszkom podczas zajęć, dzięki czemu wchodzą one z większą ufnością i zaangażowaniem w nowe środowisko, łatwiej nawiązują kontakty z innymi dziećmi i wspaniale spędzają czas. Obecność bliskiej osoby jest gwarancją niezależności i bezpieczeństwa dla maluszka. Dzięki zajęciom adaptacyjnym w MiniCiuchci dziecko rozwija swoje kompetencje intelektualne, emocjonalne i społeczne, a także łatwiej zniesie rozstanie z mamą i tatą wtedy, gdy nadejdzie czas pójścia do żłobka czy przedszkola.

Podczas zajęć MiniCiuchci nasi specjaliści pokazują rodzicom i opiekunom nowe możliwości kontaktu z dzieckiem, odkrywają ciekawe gry i zabawy, a także proponują interesującą literaturę. Specjalnie dla Państwa spisaliśmy nasze książkowe propozycje, które uczą i tłumaczą w jaki sposób być w dobrej relacji ze swoim dzieckiem, jak wspierać je w samodzielności, pewności siebie, poczuciu własnej wartości i samodyscyplinie. Serdecznie zapraszamy do literatury!

Zajęcia adaptacyjne odbywają się we wszystkich placówkach przedszkoli i żłobków Ciuchcia Puch Puch.

Informacje o kosztach poszczególnych zajęć dostępne są u dyrektorów placówek.

Na zajęcia obowiązują zapisy. Liczba miejsc jest ograniczona.


Sobotnie warsztaty dla maluszków – już 21 maja na Bielanach, Zaciszu i w Wawrze! 

Serdecznie zapraszamy na warsztaty, podczas których będziemy razem ćwiczyć, śpiewać, tańczyć, weźmiemy udział w zabawach rytmicznych i sensorycznych, a na koniec wykonamy wspaniałą pracę plastyczną.

Na zajęcia zapraszamy wszystkie dzieci w wieku od roku do 4 lat, z mamą lub tatą ☀️

Najbliższe zajęcia odbędą się w sobotę – 21 maja, w godz. 10.00-11.00 na Bielanach, Zaciszu i w Wawrze.

21 maja trafimy do tęczowej krainy, gdzie poznamy wszystkie kolory tęczy. W rytm piosenki „Koła autobusu” wybierzemy się na poszukiwanie kolorów w sali. Po drodze będziemy przeskakiwać przez tęczowe kamyki. Dowiemy się „Co nam przyniosły kolory tęczy?”, próbując rozpoznać, co znajduje się na częściowo zakrytych obrazkach. Spotkamy wesołego kameleona, który podaruje nam kolorowe wstążki.  Spróbujemy je uporządkować, wykorzystamy do zabaw i tęczowego tańca a następnie zamkniemy w butelce tworząc małą tęczę. Zakręcimy wszystkimi kolorami tęczy za pomocą chusty animacyjnej i zrobimy kolorowy deszcz. Na zakończenie spotkania wykonamy własne tęcza z papierowego talerzyka i bibuły.

Kolejne zajęcia odbędą się – 4 i 11 czerwca, w godz. 10.00-11.00 we wszystkich trzech placówkach.

4 czerwca weseli piraci zabiorą nas na wyprawę na Wyspę Skarbów. Żeby się tam dostać, wsiądziemy na wielki statek i przepłyniemy morze w rytm piosenki „Płyną statki”. W trakcie przeprawy będziemy musieli pokonać przeszkody – czy na morzu spotka nas sztorm? Zajrzymy także w morskie głębiny. Spróbujemy złowić kolorowe rybki oraz będziemy puszczać wielkie bańki mydlane. Na wyspie będą czekały na nas zabawy z jej mieszkańcami. Rozgadana papuga pokaże nam, jak zrobić błyszczące naszyjniki, a małpka Kiki nauczy nas wesołego wierszyka o swoich siostrach. Piraci nauczą nas pirackiego tańca. Na zakończenie przygody spróbujemy odkopać ukryty na wyspie skarb.

11 czerwca spotkamy się pod hasłem „Mali sportowcy”. Wspólną zabawę rozpoczniemy od nauki piosenki o skaczących piłeczkach i sprawdzenia, komu uda się trafić piłką do kosza. Następnie pobawimy się w spostrzegawcze wiewiórki, które szukają swoich dziupli, i w żabki zwinnie przeskakujące z kamyka na kamyk. Spróbujemy też donieść do celu talerz ze śniadaniem, czyli krążek z woreczkiem gimnastycznym. Na mecie toru przeszkód na małych sportowców czekać będą medale. Po wysiłku każdy z Rodziców zrobi swojemu maluszkowi relaksujący masażyk. Na zakończenie będziemy robić różnej wielkości bańki mydlane.

MiniCiuchcia to:

  • wykwalifikowana i kompetentna kadra nauczycielska – pełna pasji, kreatywności, troski i entuzjazmu;
  • wspaniałe atrakcje i mnóstwo świetnej zabawy;
  • wspieranie i stymulowanie społecznego, emocjonalnego i intelektualnego rozwoju dzieci;
  • konstruktywne porady i wskazówki dla rodziców;
  • warsztaty pogłębiające więź rodzica z dzieckiem;
  • bezpieczne i ciepłe miejsce;
  • zajęcia, dzięki którym maluszek łatwiej rozstanie się z rodzicami, gdy nadejdzie czas pójścia do żłobka lub przedszkola.

Weź ze sobą kapcie dla dziecka i nie zapomnij o dobry humorze 😊

Prosimy o zgłaszanie uczestnictwa.

Liczba miejsc ograniczona.

Koszt zajęć 25 zł.

Zapisy:

🏡Przedszkole i Żłobek Ciuchcia Puch Puch Zacisze (Ul. Łokietka 7)
☎️660-416-500
📩zacisze@puchpuch.pl

🏡Przedszkole i Żłobek Ciuchcia Puch Puch Bielany (Ul. Klaudyny 32)
☎️660-718-942
📩bielany@puchpuch.pl

🏡Przedszkole Ciuchcia Puch Puch Wawer (Ul. Stradomska 12)
☎️600-200-306
📩wawer@puchpuch.pl

Zadzwoń: 22 490 24 24