Historia naszego przedszkola, czyli jak powstała Ciuchcia Puch Puch

Historia Przedszkola Ciuchcia Puch Puch – Bielany, Targówek, Wawer

Poznaj historię Ciuchci Puch Puch, którą opowiada założycielka i „Mama Ciuchci” Agata Wawer.

Dawno, dawno temu… we wrześniu, a może w październiku 1995 roku, w dużej sali wypełnionej miękkimi materacami i dmuchanymi zabawkami mała Julia, Piotruś, kruszynka Zosia, Kasia, wyrośnięty Maciek, roześmiany Michał, Ola i ciupeńki Bartek razem ze swoimi rodzicami spotykali się na pierwszych w Polsce zajęciach adaptacyjnych dla dzieci najmłodszych – Zielone Domy.

Będąc już wówczas doświadczoną mamą trójki dzieci, z dyplomem ukończonych studiów pedagogicznych, stworzyłam specjalne miejsce dla maluchów od roku do lat czterech. Po Zielonym Domu przyszedł czas na przedszkole dla naszych podrośniętych milusińskich i ruszyła w świat Ciuchcia – najpierw na Bielanach, później, ze wspólnikami, na Bemowie, Zaciszu, w Wilanowie, na Ursynowie, we Włochach, w Jabłonnie, znowu na Bemowie i w Wawrze. Zielone Ciuchcie nie tylko wychowały setki dzieci, ale również wykształciły dziesiątki nauczycielek i wychowawczyń, które obecnie pracują w wielu placówkach na terenie całej Polski i nie tylko. Można je spotkać w przedszkolach w Zakopanem i Ciechanowie, na warszawskim Ursynowie i na Florydzie, oraz w wielu innych miejscach. Wspaniałe nauczycielki!

Mamy rok 2011, po reorganizacji spółki nadszedł czas Ciuchci Puch Puch, czyli Mojego Puchowego Przedszkola, a wraz z nim realizacji mojego wymarzonego projektu uruchomienia dla naszych dzieci szkoły podstawowej, czyli Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Juliusza Verne’a.

Teraz nasi najstarsi wychowankowie prowadzą już własne firmy, zajmują wysokie stanowiska w przedsiębiorstwach, pracują naukowo lub twórczo. Niektórzy z nich są już szczęśliwymi rodzicami, a ich maluszki chodzą do naszych placówek.

Kontynuujemy naszą historię na Bielanach, Targówku (Zacisze I, Zacisze II) i w Wawrze. 

„Mama Ciuchci” Agata Wawer

 

Zapraszamy do kontaktu: tel. 22 490-24-24, e-mail: przedszkole@puchpuch.pl