Plan dnia

 

Żłobek  działa od poniedziałku do piątku, przez cały rok kalendarzowy, w godzinach od 7.30 do 18.00, oprócz świąt i dni ustawowo wolnych od pracy. W dniach 24 i 31 grudnia żłobek czynny jest do godz. 13.00.

Do żłobka na Targówku zapraszamy dzieci od 15 miesiąca życia.

Umowa może dotyczyć całodziennego pobytu dziecka w żłobku (w godz. 7.30 – 18.00) lub pobytu skróconego (w godz. 7.30 – 13.00) przez maksymalnie 3 pierwsze miesiące pobytu dziecka w żłobku.

Ramowy plan dnia w godz. 7.30-13.00

7.30–9.30 Przywitanie dziecka przez nauczyciela, zabawy swobodne Zabawy integracyjne. Wdrażanie dzieci do komunikowania własnych potrzeb i oczekiwań. Poznawanie zasad wspólnej zabawy, wdrażanie dzieci do świadomego sprzątania zabawek po skończonej zabawie. Wyrabianie nawyku miłego witania się i żegnania z rodzicami i rówieśnikami.
9.00–10.00

 

Przygotowanie do śniadania,
śniadanie
Wdrażanie do prawidłowego mycia rąk i samodzielnego korzystania z toalety. Wdrażanie do samodzielnego spożywania posiłków i kulturalnego zachowania się przy stole: korzystania z serwetek, prawidłowego trzymania sztućców, utrzymywania podczas jedzenia prawidłowej postawy ciała. 

Na śniadanie: kolorowe kanapki z serem, wędliną, pastą jajeczną, pastą rybną, świeżymi warzywami i kiełkami; płatki owsiane, kukurydziane lub ryżowe na mleku, jogurt naturalny z musli, kiełbaski oraz mleko, herbata lub kakao.

10.00–11.00 Zabawy integracyjne, edukacyjne, wspólne gry i zabawy muzyczno-ruchowe, plastyczne, zgadywanki, gimnastyka, teatrzyki Zabawy integracyjne. Poznawanie otoczenia. Ustalenie wspólnie z dziećmi norm i umów dotyczących zasad zachowania się w żłobku. Rozwijanie umiejętności zgodnego współdziałania w grupie. Zachęcanie do wykonywania czynności samoobsługowych.
11.00–12.00 Przygotowanie do spaceru, gry
i zabawy na placu zabaw, spacery, wycieczki
Zachęcanie dzieci do samodzielnego ubierania się. Rozwijanie sprawności ruchowej. Wdrażanie do przestrzegania zasad bezpiecznej zabawy na placyku zabaw.
12.00–12.30 Swobodna aktywność w kącikach tematycznych, zabawy konstrukcyjne, plastyczno-techniczne, muzyczne Poznawanie zasad wspólnej zabawy. Badanie właściwości różnych przedmiotów. Porządkoanie wiedzy o życiu ludzi i otaczającym świecie.
12.30–13.00 Obiad Zachęcanie dzieci do samodzielnego spożywania potraw. Przezwyciężanie uprzedzeń żywieniowych. Wdrażanie do kulturalnego zachowania się podczas posiłków: korzystanie z serwetek, prawidłowe trzymanie sztućców.

Na obiad: pyszna zupa i drugie danie mięsne lub jarskie, surówki
i kompot ze świeżych lub mrożonych owoców, herbata owocowa.

Ramowy plan dnia w godz. 13.00-18.00

13.00–15.00 Odpoczynek, spokojne zabawy w kącikach kreatywnej zabawy Zależnie od indywidualnych potrzeb dzieci bawią się lub odpoczywają na indywidualnych leżaczkach w czystej pościeli. W trakcie odpoczynku dzieci słuchają muzyki relaksacyjnej lub bajek czytanych przez nauczyciela.

Inspirowanie do podejmowania samodzielnej aktywności zabawowej.

15.00–15.30 Podwieczorek Wdrażanie do samodzielnego jedzenia z zachowaniem podstawowych zasad savoire-vivre’u.

Na I podwieczorek: kasza orkiszowa/manna/jęczmienna z owocami, ciasto własnego wypieku, świeże owoce i warzywa do chrupania, kisiel lub budyń, jogurt, herbata owocowa/ziołowa.

15.30–16.30 Gry i zabawy na placu zabaw, zabawy integracyjne, edukacyjne, muzyczno-ruchowe, zabawy z chustą Klanzy Rozwijanie sprawności ruchowej. Indywidualne rozwijanie predyspozycji i zainteresowań dzieci, np. poznawanie technik plastycznych, nauka wierszyków, wyliczanek, piosenek, zabawy paluszkowe.
16.30–18.00 Drugi podwieczorek i zabawy popołudniowe Wdrażanie do samodzielnego wykonywania czynności samoobsługowych.

Na II podwieczorek: kanapki z serem, wędliną, świeże owoce i warzywa do chrupania, kompot, herbata owocowa/ziołowa.

Oczekując na rodziców, czytamy dzieciom bajki, bawimy się w sali zabaw lub na świeżym powietrzu. Inspirujemy dzieci do podejmowania twórczej i samodzielnej aktywności.

 

 

Zapraszamy do kontaktu: tel. 22 490-24-24, e-mail: przedszkole@puchpuch.pl