« wróć

Olimpiada przedszkolna a sukcesy szkolne dzieci

Wśród wielu ciekawych imprez organizowanych z myślą o wspieraniu talentów, rozwijaniu zainteresowań i jak najlepszym przygotowaniu wychowanków do szkoły, w naszych przedszkolach odbyła się kolejna Olimpiada Matematyczna. Tradycyjnie udział w niej wzięły wszystkie najstarsze dzieci, czyli pięcio- i sześciolatki.

Dzień Olimpiady był zupełnie wyjątkowy. Atmosferę oczekiwania na niezwykłe wydarzenie czuło się od rana. Uczestnikom towarzyszył nie tylko dobry humor, ale też dreszczyk emocji.  Wszyscy niecierpliwie wypatrywali rozpoczęcia konkursu. Wrażenie zrobiła na nich już sama, inna niż zazwyczaj, sala – wielki transparent „Olimpiada Matematyczna Przedszkoli Ciuchcia Puch Puch”, indywidualne wizytówki wyznaczające miejsca przy stolikach, rozłożone arkusze zadań i przybory do pisania. Niezwykłość wydarzenia podkreślały także galowe stroje uczestników.

Tuż przed ceremonią otwarcia na twarzach starszaków widać było podekscytowanie i koncentrację. Dzięki atrakcyjnej, zabawowo-zadaniowej formie konkursu już po chwili przedszkolaki z zaciekawieniem i zaangażowaniem zabrały się do rozwiązywania zadań, wykazując pełną gotowość do podjęcia wyzwania. W ruch poszły ołówki i… głowy. Mimo że nie wszystkie konkurencje były łatwe, dzieci świetnie dawały sobie radę. Wykorzystując zdobyte w przedszkolu kompetencje matematyczne, bez trudu rozwiązywały łamigłówki i labirynty, porównywały zbiory i odgadywały rebusy geometryczne.

Atmosfera była wspaniała, nasi podopieczni pracowali w dużym skupieniu, całkiem samodzielnie pokonując kolejne matematyczne wyzwania. Poradzili sobie tak wspaniale, że ostatecznie… wszyscy zajęli pierwsze miejsce! Miejsce potyczek z logiką opuścili jako zwycięzcy, a ich radosne buzie wyrażały więcej, niż można by  wyrazić słowami – radość, satysfakcję z pokonania trudności i osiągnięcia sukcesu. Pierwsze komentarze rozemocjonowanych mistrzów matematyki – wygłoszone tuż po uroczystym wręczeniu dyplomów – świadczą o tym, że dzieci znakomicie się bawiły i… już nie mogą doczekać się kolejnej olimpiady!

Dzięki Olimpiadzie Matematycznej i innym konkursowym imprezom organizowanym w naszych przedszkolach, Ciuchcia Puch Puch zapewnia swoim podopiecznym wzorowe przygotowanie do podjęcia obowiązków szkolnych. Świadczą o tym szkolne sukcesy naszych wychowanków, nie tylko w klasie I, ale również w klasach starszych, o których z radością donoszą nam rodzice i dzieci podczas corocznych Zjazdów Absolwentów.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Zapraszamy do kontaktu: tel. 22 490-24-24, e-mail: przedszkole@puchpuch.pl