Ciuchcia Puch Puch pomaga!

Razem możemy więcej! 

Nasza Ciuchcia została zaproszona do współpracy i udziału w zrzutce dla rodziny, której w ostatnich dniach spłonął dom, a w tym cały dobytek. Kobieta samotnie wychowująca dwójkę dzieci została bez dachu nad głową 🚨🚒

W przedszkolach zbieraliśmy:
koszulki dla chłopca w wieku 5-lat (rozmiar 116);
bluzy dla chłopca w wieku 5-lat;
spodnie dla chłopca w wieku 5-lat;
kurtka i ubrania zimowe dla chłopca w wieku 5-lat;
buty w rozmiarze 28;
przybory szkolne i artykuły piśmiennicze;
książki, klocki i zabawki;
akcesoria domowe (garnki, żelazko).
Wszystkim bardzo dziękujemy za wsparcie!

Gaszyn Challenge

Przedszkola Ciuchcia Puch Puch Bielany oraz Wawer zostały nominowane do ogólnopolskiej akcji wspierającej dzieci z SMA – #GaszynChallenge. 
 
Nasza Ciuchcia wspiera Kubusia, który zmaga się z rdzeniowym zanikiem mięśni typu I (najbardziej agresywną postacią choroby).
 
Wszystkie osoby, które również chciałyby wesprzeć Kubusia, zachęcamy do udziału w akcji:
https://www.siepomaga.pl/kubus ❤️

Nasza ciuchcia na Targówku ponownie wspiera akcję „Pluszak”! 🙂

Czy wiedzieliście, że przedszkole Ciuchcia Puch Puch Targówek od kilku lat współpracuje z Powiatową Stacją Ratownictwa Medycznego w Błoniu? ??

Co roku, w listopadzie wspólnie zbieramy piękne przytulanki i maskotki, które następnie są przekazywane dzieciom z oddziałów pediatrycznych ??

Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli naszą akcję oraz ratownikom medycznym, którzy przeprowadzili z przedszkolakami warsztaty z udzielania pierwszej pomocy!

#dzieńpluszowegomisiawciuchci

Zbiórka dla Dziennej Poradni Onkologicznej

W tym roku, nasze przedszkole w Wawrze zorganizowało zbiórkę zabawek do kącika dla dzieci w Dziennej Poradni Onkologicznej, w którym mali pacjenci oczekują na wizyty lekarskie.

Dzięki wsparciu naszych przedszkolaków, rodziców oraz kadry udało nam się zapełnić salkę pięknymi, kolorowymi zabawkami, które na pewno umilą ten trudny czas.

Dziękujemy! 🙂

Ciuchcia Puch Puch wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy

W tym roku odbędzie się 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Z tej okazji Ciuchcia Puch Puch podwaja cały zebrany dochód z sobotniej MiniCiuchci (19.01) i przekazuje go na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych 🙂

Sukces! ?

Miło nam poinformować, że podczas sobotnich zajęć MiniCiuchci udało nam się zebrać 1190 PLN na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Z ogromną radością podwoiliśmy uzbieraną kwotę i przekazaliśmy na WOŚP – 2380 PLN!

#dobrowraca #wielkaorkiestraświątecznejpomocy #muremzaowsiakiem#sukces #rodzice #dzieci #przedszkole #ciuchciapuchpuch #jesteśmyrazem

Więcej informacji: https://www.wosp.org.pl/final/27-final.

Ciuchcia Puch Puch Wawer – Centrum Zdrowia Dziecka

Tym razem zamieniamy się w św. Mikołajów i ruszamy na pomoc rodzicom i dzieciom z Centrum Zdrowia Dziecka. Serdecznie zapraszamy Państwa do przyłączenia się do tej akcji!

Naszym celem będzie umilenie świątecznych chwil małym pacjentom i ich rodzicom, którzy niestety najbliższy wigilijny czas spędzą w szpitalach. Każdy przekazany drobiazg sprawi dzieciom i rodzicom dużo radości 🙂

Przykładowe rzeczy z których dzieci zawsze się ucieszą to m.in.

 • puzzle,
 • klocki,
 • gry planszowe,
 • gadżety z bajek oraz postaci z bajek,
 • podusie i przytulanki,
 • książki i kolorowanki,
 • artykuły piśmiennicze itp.

Dla rodziców:

 •  świąteczne skarpety :),
 • notesiki,
 • długopisy,
 • kosmetyki,
 • książki,
 • słodycze itp.

Ponieważ są to upominki świąteczne prosimy o nowe rzeczy.

Akcja „Mikołajkowa” jest kontynuacją wsparcia Stowarzyszenia „SOS – mieszkańcy Wawra rodzicom z CZD”. Wszystkie upominki zbieramy w korytarzu przedszkola do 15 grudnia 2018 r.

Ciuchcia Puch Puch Wawer – „SOS – mieszkańcy Wawra rodzicom z CZD”

W tym roku nasza Ciuchcia Puch Puch w Wawrze została zaproszona do współpracy i udziału w lokalnych akcjach charytatywnych prowadzonych przez p. Annę Ojer.

Pani Anna Ojer po tym jak sama spędziła długie i trudne miesiące ze swoją córeczką w Centrum Zdrowia Dziecka, postanowiła stworzyć grupę, której celem jest wspieranie osób potrzebujących. Stowarzyszenie to nosi nazwę „SOS – mieszkańcy Wawra rodzicom z CZD”. Pani Anna za swoją postawę została wybrana „Warszawianką Roku 2018” 🙂

W zeszłym roku grupa „SOS – mieszkańcy Wawra rodzicom z CDZ” zbierała rzeczy potrzebne dla małych pacjentów i rodziców ze Szpitala Dziecięcego im. Prof. Dr med. Jana Bogdanowicza przy ul. Niekłańskiej oraz ze Szpitala Dziecięcego w Dziekanowie Leśnym. Grupa działała również na rzecz Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego dla osób starszych w Radości. Oprócz zbierania darów, wolontariusze umilali również czas osobom przebywającym w ośrodkach zdrowia.

W chwili obecnej ponownie trwa zbiórka darów dla mieszkańców Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Radości, gdzie na stałe mieszka 170 starszych i niestety schorowanych osób. Pomimo swoich trudności pacjenci chętnie działają i podczas zajęć artystycznych, tworzą piękne dzieła… niestety brakuje im kilku rzeczy.

W naszym przedszkolu od poniedziałku (26.11.2018 r.) zostanie ustawione pudełko, do którego będziemy zbierać:

 • kleje typu wikol,
 • tasiemki,
 • żyłki,
 • sznurki,
 • nietypowe papiery do wykonywania kartek świątecznych,
 • płyty cd z muzyką,
 • papiery do pakowania prezentów, lub torebki,
 • igły i nici.

Wszystkich Państwa gorąco zachęcamy do udziału w tej i … kolejnej akcji, której celem będą prezenty dla dzieci z Centrum Zdrowia Dziecka, ale o tym napiszemy w przyszłym tygodniu 🙂

Zapraszam również do dołączenia się do grupy „SOS – mieszkańcy Wawra rodzicom z CDZ” na Facebooku: https://www.facebook.com/groups/1542351819400100/.

Ciuchcia Puch Puch Bielany i Targówek – projekt „Szlachetna Paczka”

Szanowni Państwo,

w bieżącym roku nasze przedszkola biorą udział w projekcie „Szlachetna Paczka”. Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzicami do udziału w zbiórce rzeczy dla potrzebujących.

Aby włączyć się do projektu wystarczy przynieść do 6 grudnia (czwartek) do biura przedszkola lub do wychowawców produkty żywnościowe (z długą datą przydatności), środki chemiczne, ubrania (oczywiście mogą być używane – w dobrym stanie) i inne potrzebne rodzinie rzeczy.

Szczegółowe informacje o rodzinie, której pomagamy oraz lista rzeczy potrzebnych znajduje się w naszym przedszkolu na tablicy informacyjnej. W celu usprawnienia zbiórki prosimy o zapisywanie się przy konkretnych produktach/rzeczach, które chcieliby Państwo podarować. Lista do zapisów znajduje się, na tablicy informacyjnej na parterze przedszkola.

W razie pytań, zapraszam do biura przedszkola lub do zastępców dyrektora

Ciuchcia Puch Puch Targówek – akcja „Pluszak”!

W listopadzie zachęcamy naszych podopiecznych do dzielenia się maskotkami. Do 27 listopada w naszym przedszkolu będą zbierane zabawki. Po zakończonej akcji przekażemy wszystkie zebrane dary do  Powiatowej Stacji Ratownictwa Medycznego Powiatu Warszawskiego Zachodniego w Błoniu, która w ramach prowadzonego projektu „Pluszak” rozda je swoim podopiecznym znajdującym się w szpitalach.

Ciuchcia Puch Puch Wawer pomaga podopiecznym z Fundacji Zwierzęca Polana

Z inicjatywy naszych przedszkolaków, Ciuchcia Puch Puch Wawer przyłącza się do zbiórki na rzecz podopiecznych z Fundacji Zwierzęca Polana.

Pod opieką Fundacji Zwierzęca Polana przebywa niemal setka zwierząt w tym psy, koty , konie, krowy, owce, kozy oraz knur o imieniu Pumba. Wszystkie zwierzaki zostały tam podrzucone bądź też uratowane z  trudnych warunków w których przebywały. Razem możemy pomóc 🙂

W przedszkolu  w dniach 5-9.11.2018 zostanie ustawione pudełko, do którego będziemy zbierać:

– karmę dla zwierząt,

– smycze,

– żwirek dla kotów,

– psie i kocie zabawki,

– obroże,

– środki na kleszcze.

Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w naszej zbiórce! 🙂

Więcej informacji o Fundacji Zwierzęca Polana możecie Państwo znaleźć: https://www.fundacjazwierzecapolana.org/.

Podziękowanie dla Przedszkola Ciuchcia Puch Puch Wawer.

Ciuchcia Puch Puch Bielany wspiera schronisko na Paluchu

W dniach 5 – 16 listopada odbędzie się zbiórka darów dla psów i kotów mieszkających
w schronisku na Paluchu. Zgodnie z prośbą schroniska zbierać będziemy: duże ręczniki, prześcieradła i poszwy, koce i kołdry, psie szelki typu guard, zimowe ubranka dla psów (różne rozmiary), mokrą karmę dla kotów (z dużą zawartością mięsa), psie i kocie zabawki, szare gazety. Pełna lista potrzeb zwierząt aktualizowana jest na bieżąco przez schronisko i dostępna pod linkiem: http://www.napaluchu.waw.pl/czego_potrzebujemy/.

Dary będzie można składać w oznakowanym pojemniku ustawionym na parterze przedszkola.

Gorąco zachęcamy do pomocy zwierzętom i serdecznie za nią dziękujemy!

Podziękowania dla Przedszkola i Żłobka Ciuchcia Puch Puch Bielany.

Ciuchcia Puch Puch wspiera Wielką Zbiórkę Książek 2018

Niepubliczne Przedszkola Ciuchcia Puch Puch oraz Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Juliusza Verne’a w Warszawie​ wzięły udział w akcji „Wielka Zbiórka Książek 2018” zorganizowanej przez Fundację Zaczytani​.org. W każdym z naszych przedszkoli oraz w szkole przygotowaliśmy miejsca, w których zbieraliśmy książki dla małych, średnich i dużych pacjentów. Łącznie zebraliśmy ponad 400 książek!

Zebrana literatura została przekazana do placówek medycznych w całej Polsce!

Wierzymy, że zebrane książki pozwolą wszystkim pacjentom przenieść się w magiczny świat literatury.

Dziękujemy wszystkim za przyłączenia się do akcji ?

Więcej informacji na temat „Wielkiej Zbiórki Książek” znajdą Państwo na stronie http://zaczytani.org/.

Ciuchcia Puch Puch i jej szlachetna paczka

W tym roku wszystkie nasze przedszkola biorą udział w projekcie „Szlachetna Paczka”.

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzicami do udziału w zbiórce rzeczy dla potrzebujących.

Aby włączyć się do projektu, wystarczy przynieść do biura przedszkola produkty żywnościowe (z długą datą przydatności), środki chemiczne, ubrania i inne potrzebne rodzinie rzeczy. Szczegółowe informacje o rodzinie, której pomagamy oraz lista rzeczy potrzebnych znajdują się w każdym przedszkolu.

Jesteśmy przekonani, że wspólnymi siłami uda nam się z powodzeniem spełnić potrzeby rodziny Pani Teresy.

Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli naszą paczkę.

Zdjęcia z akcji „Szlachetna paczka” znajdą Państwo na naszym Facebooku 🙂

Ciuchcia Puch Puch wspiera akcję „Pieluszka dla Maluszka”

Po raz kolejny przedszkola Ciuchcia Puch Puch przyłączają się do akcji „Pieluszka dla Maluszka” na rzecz Kliniki Neonatologii i Intensywnej Terapii Noworodka w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie.

Akcja organizowana jest już po raz trzeci przez dwie mamy wcześniaków, których życie uratowano na tym oddziale. Zbiórka powstała z wdzięczności do lekarzy, pielęgniarek i personelu. Oddział jest wspaniały, personel życzliwy, ale sprzętów i akcesoriów niestety nadal brakuje.

Akcja związana jest ze Światowym Dniem Wcześniaka obchodzonym 17 listopada.

W przedszkolu Ciuchcia Puch Puch Wawer zostanie ustawiony oznakowany pojemnik, do którego będziemy zbierać:

 • pieluszki tetrowe, flanelowe, jednorazowe (rozmiar 0 lub 1),
 • mokre chusteczki,
 • kocyki dziecięce i rożki niemowlęce,
 • ubranka w rozmiarach 38-62 (głównie body, pajace, półśpiochy, czapeczki w najmniejszym rozmiarze),
 • ręczniki kąpielowe dziecięce,
 •  gniazdka niemowlęce (wymiar 11 x 75cm),
 • kosmetyki i emolienty,
 •  sterylizatory i podgrzewacze do butelek,
 • pojemniki na mleko mamy (butelki, woreczki).

Zapraszamy wszystkich chętnych do przyłączenia się do akcji Pieluszka Dla Maluszka 2017 !

Więcej informacji o akcji znajdą Państwo na Facebook’u    www.facebook.com/pieluszkadlamaluszka

Dziękujemy wszystkim, którzy razem z nami pomagają. Jesteście wspaniali!

Zdjęcia z akcji „Pieluszka Dla Maluszka” znajdą Państwo na naszym Facebooku 🙂

Ciuchcia Puch Puch organizuje zbiórkę na rzecz schroniska na Paluchu

Przedszkole Ciuchcia Puch Puch wspiera bezdomne zwierzęta i przyłącza się do zbiórki na rzecz podopiecznych schroniska na Paluchu.

W schronisku przebywa obecnie 800 psów i 80 kotów. Razem możemy im pomóc!

W przedszkolu Ciuchcia Puch Puch Bielany zostanie ustawione pudełko, do którego będziemy zbierać:

 • karmę weterynaryjną dla chorych psów,
 • ubranka dla psów na zimę,
 • żwirek dla kotów,
 • psie i kocie zabawki,
 • szelki dla psów,
 • szare gazety.

Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w naszej zbiórce !

Więcej informacji o akcji znajdą Państwo na Facebook’u   www.facebook.com/schroniskonapaluchuadopcje/

Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam w zbiórce na rzecz zwierząt.

Zdjęcia ze zbiórki na rzecz schroniska na Paluchu znajdą Państwo na naszym Facebooku 🙂


 

Zobacz pozostałe aktualności »

Zadzwoń: 22 490 24 24