Bezpieczne przedszkole i żłobek

Dbamy o bezpieczeństwo i zdrowie naszych podopiecznych!

 

Codziennie dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić dzieciom jak największe poczucie bezpieczeństwa i normalności, a jednocześnie dostosować działania przedszkoli Ciuchcia Puch Puch oraz żłobków MiniCiuchcia do aktualnej sytuacji epidemicznej oraz rozporządzeń i wytycznych sanitarno-higienicznych, wydanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, Główny Inspektorat Sanitarny oraz Ministerstwo Zdrowia.


W celu zabezpieczenia dzieci oraz pracowników przed rozprzestrzenianiem się wirusa COVID-19 wdrożyliśmy poniższe działania:

 

• Jesteśmy jedną z nielicznych placówek, które regularnie badają wszystkich pracowników testami przesiewowymi oraz antygenowymi na COVID-19.

• Wszyscy nasi pracownicy (nauczyciele, personel pomocniczy, instruktorzy zajęć dodatkowych), którzy nie mieli przeciwskazań zdrowotnych zostali zaszczepieni podwójną dawką szczepionki przeciw COVID-19.

• Cała kadra została przeszkolona z wytycznych sanitarno-epidemicznych oraz procedur dotyczących zachowania najwyższych standardów bezpieczeństwa.

• Zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektoratu Sanitarnego i Ministerstwa Edukacji Narodowej, zminimalizowaliśmy liczbę osób trzecich kontaktujących się z dziećmi.

Budynek został oznakowany i podzielony na strefy, dzięki czemu przedszkolaki zachowują dystans między grupami.

• Wejścia do budynków oraz toalety zostały wyposażone w dozowniki z płynem dezynfekującym oraz termometry.

• Wszystkim osobom wchodzącym na teren budynku jest mierzona temperatura ciała. Każda osoba z zewnątrz wchodząca do placówki, jest zobowiązana do zakrycia ust i nosa, zdezynfekowania dłoni lub założenia rękawiczek oraz ochraniaczy na obuwie.

Sale dydaktyczne wyposażyliśmy w monitory i komputery, które służą do realizacji zajęć oraz nowych projektów.  Zajęcia dodatkowe (tj. rytmika, taniec i gimnastyka ogólnorozwojowa z elementami korektywy) są prowadzone poprzez spotkania on-line z instruktorami. Zajęcia są wspierane stacjonarnie przez nauczycieli, pracujących w poszczególnych grupach.

• Personel w zależności od potrzeb ma zapewniony dostęp do środków ochrony indywidualnej (tj. maski, przyłbice, fartuchy, rękawiczki).

• W placówkach na bieżąco prowadzone są prace porządkowe, ze szczególnym uwzględnieniem utrzymywania w czystości ciągów komunikacyjnych, dezynfekowania powierzchni dotykowych – poręczy, klamek, włączników światła, uchwytów, siedzisk i oparć krzeseł, a także powierzchni płaskich, w tym blatów w salach.

• Wszystkie pomieszczenia są regularnie wietrzone i ozonowane.

•  Zabawki, kanapy, fotele, dywany oraz sprzęty na placu zabaw dezynfekujemy specjalistycznymi środkami chemicznymi.

•  Wszystkie sale dydaktyczne są wyposażone są w oczyszczacze powietrza i parownice, które w ekologiczny i bezpieczny dla dzieci sposób pozwalają na bieżąco dezynfekować zabawki i materiały przedszkolne.

•  Przedszkola i żłobki zostały wyposażone w specjalistyczne lampy przepływowe do dezynfekcji powietrza. Lampy pełnią funkcję bakteriobójczą oraz dezaktywują wszystkie wirusy, bakterie, grzyby oraz wszelkie inne drobnoustroje.

•  Wszystkie placówki zostały zabezpieczone przeciwwirusową i antybakteryjną powłoką fotokatalityczną TitanSolid.
Zobacz pozostałe aktualności »

Zapraszamy do kontaktu: tel. 22 490-24-24, e-mail: przedszkole@puchpuch.pl