Wielki świat przyrody w jednym miejscu

Naszym celem jest zainteresować i zainspirować dzieci do przyrodniczych przygód.

W naszym przedszkolu nauczyciele stwarzają wiele okazji, by rozbudzić w dzieciach zainteresowanie otaczającą nas przyrodą. Zgodnie z założeniami autorskiego programu Ciuchci Puch Puch, nasi podopieczni nie tylko zapoznają się ze światem roślin i zwierząt oraz przyrodą nieożywioną, ale także uczą się dostrzegać i przeżywać ich piękno. Bezpośredni kontakt z naturą pozwala na zdobycie wielu nowych umiejętności i doświadczeń, które na pewno zaprocentują w przyszłości.

Aby zainteresować i zainspirować dzieci do przyrodniczych przygód, nauczyciele organizują atrakcyjne sytuacje edukacyjne – wycieczki połączone z obserwacjami przyrodniczymi, projekty, doświadczenia i eksperymenty, które dają dzieciom możliwość pełnego poznania otaczającego je świata.

W naszym programie uwzględnione są także zagadnienia związane z ekologią. Poprzez propagowanie wiedzy oraz czynne uczestnictwo w akcjach ekologicznych efektywnie kształtujemy poczucie odpowiedzialności za stan środowiska przyrodniczego oraz postawy zgodne z etyką ekologiczną.

 

 

 

Zadzwoń: 22 490 24 24