Dobra adaptacja

W trosce o nasze najmłodsze przedszkolaki stworzyliśmy długofalowy program adaptacyjny.

Dziecko, uczestnicząc w zabawach, zdobywa pierwsze doświadczenia społeczne i nabiera poczucia bezpieczeństwa, oswaja przyszłe rozstanie z rodzicami, stopniowo przyzwyczajając się do nowego otoczenia. Rodzice mają możliwość towarzyszenia dziecku w tym procesie oraz zapoznania się ze specyfiką pracy naszych przedszkoli.

  • Sobotnie zajęcia dla dzieci MiniCiuchcia to klucz do późniejszej dobrej adaptacji dziecka w przedszkolu. Prowadzone są w naszych placówkach od września do czerwca, w soboty w godz. 10.00 – 12.00. Nasze przyszłe przedszkolaki wraz ze swoimi rodzicami uczestniczą w tych specjalnych zajęciach bezpłatnie.
  • Sierpniowe zajęcia integracyjno-adaptacyjne trwają od 1 do 31 sierpnia i odbywają się w godz. 9.00 – 14.00 w dni powszednie. Prowadzone są przez nauczycieli wychowawców grup oraz nauczycieli pomocniczych. Rodzic towarzyszy dziecku podczas zajęć, aż do momentu zaadaptowania się maluszka w grupie. Zajęcia adaptacyjne są doskonałą okazją, aby dziecko w bezpieczny sposób mogło poznać przedszkole. Podczas zabaw z  rówieśnikami zdobędzie pierwsze doświadczenia społeczne, które przygotują je do rozstania się z rodzicami.
  • Wrzesień miesiącem adaptacji. Co czeka nowo przyjete przedszkolaki? Atrakcyjne zabawy i zajęcia, pobyt na świeżym powietrzu… i rozstanie z rodzicami. W tych wyjątkowych dniach zadbamy, żeby dzieci łagodnie weszły w świat przedszkola. Wspierać je będą rodzice, profesjonalnie przygotowani nauczyciele oraz psycholog dziecięcy. Opiekunowie towarzyszą dziecku, aż do momentu jego zaadaptowania się w grupie.
  • Rozmowy o dobrej adaptacji to warsztaty dla rodziców dzieci nowo przyjętych do przedszkola, prowadzone przez przedszkolnego psychologa. Spotkania odbywają się w czerwcu i we wrześniu.
Zadzwoń: 22 490 24 24